Czy potrzebujemy suplementów?

Czy potrzebujemy suplementów?

2

  Rynek suplementów diety – ze względu na opieszałość systemu opieki medycznej i wzrastającej świadomości konieczności profilaktyki – ma się całkiem dobrze. I choć 100% składników mineralnych i witamin niezbędnych do właściwego funkcjonowania organizmu powinno pochodzić z żywności dziś już wiemy, że witalne siły ciała powinny być wspierane odpowiednim suplementem.

Dlaczego?

 

 

 

  Rynek suplementów diety – ze względu na opieszałość systemu opieki medycznej i wzrastającej świadomości konieczności profilaktyki – ma się całkiem dobrze. I choć 100% składników mineralnych i witamin niezbędnych do właściwego funkcjonowania organizmu powinno pochodzić z żywności dziś już wiemy, że witalne siły ciała powinny być wspierane odpowiednim suplementem.

Dlaczego?

Funkcjonujemy w społeczeństwie świadomego konsumpcjonizmu. Wiemy, że wiele aspektów naszego zdrowia leży w naszych własnych rękach. Stąd próby uzupełniania niedoborów i wzmacniania na własną rękę. Słuszność takiego postępowania argumentuje fakt, że obecnie mamy do czynienia ze wzrostem liczby zachorowań na choroby cywilizacyjne, z którymi nasi rodzice czy dziadkowie zmagali się znacznie rzadziej. Należą do nich m.in. fibromialgia, czyli zespół przewlekłego zmęczenia, nerwice (w tym IBS), otyłość, cukrzyca czy nowotwory.

Stwierdzenie, że wszystko czego potrzebujemy znajduje się w naszej diecie dowodzi, jak bardzo nie rozumiemy zmian zachodzących w naszym środowisku i jak mało wiemy o odżywianiu w ogóle. Faktycznie, dobrze zbilansowana dieta powinna zawierać to, czego organizm potrzebuje do prawidłowej pracy. Niestety, mało kto potrafi rozsądnie planować posiłki ipilnować swoistego reżimu żywieniowego. Spożywamy coraz więcej produktów wysoko przetworzonych. Zamiast odżywiać organizm dostarczamy mu często trudnych do usunięcia i szkodliwych substancji. Żyjemy coraz szybciej i intensywniej zapominając, że zanieczyszczenia gleby i powietrza odbijają się negatywnie na zawartości pierwiastków w owocach i warzywach. Właśnie dlatego do zbilansowanej diety powinniśmy włączyć odpowiedni suplement.

Czym jest „odpowiedni suplement”?

Dobrze dobrany preparat to taki, który ma optymalny dobór składników dopasowanych do naszego wieku, miejsca zamieszkania czy obecnej sytuacji życiowej. Zupełnie inne kompozycje polecane są kobietom w ciąży i sportowcom, a inne pacjentom przemęczonym. Nie ma jednego, uniwersalnego suplementu, który pomoże na wszystkie bolączki. Im preparat bardziej nacelowany na konkretne działanie tym lepiej!

                                                        

 Zanim wybierzesz suplement dla siebie przeczytaj najpierw jego skład („duża zawartość” któregoś z pierwiastków to często szczątkowe, dzienne zapotrzebowanie). Upewnij się, że preparat nie został uzupełniony wszelkiego rodzaju barwnikami, konserwantami czy wypełniaczami. Dzięki temu wspomożesz organizm odpowiednią dawką niezbędnych składników bez dociążania go chemią.

 

Przejrzyj naszą ofertę suplementów:

    >>> suplementy i superfoods