Dbaj o czystość i porządek w swoim domu bez ryzyka

 

  Podstawowym wymaganiem, jakie mamy wobec obiektów przeznaczonych do użytkowania przez ludzi jest to, by nie nie niosło to ze sobą żadnych zagrożeń. To dość szerokie zagadnienie, a jednym z istotnych jego elementów jest bezpieczeństwo sanitarne. Regularnie więc pracowicie czyścimy i myjemy każdą przestrzeń, również dlatego, że brud i nieporządek zdecydowanie nie sprzyjają dobremu samopoczuciu. Jednocześnie jednak, nierzadko dużo przy tym ryzykujemy.

Miej na uwadze nie tylko porządek, ale i własne bezpieczeństwo

Nie musimy nikogo przekonywać do tego, jakie zagrożenie wiąże się z brakiem dostatecznej dbałości o czystość. Nie trzeba nawet resztek jedzenia czy innych odpadków stanowiących znakomitą pożywkę dla bakterii – najzwyklejszy kurz mieści w sobie rozmaite groźne dla zdrowia drobnoustroje. Przeciwko tego typu przeciwnikom wytaczamy więc broń o dużej sile, w postaci wszelkiego typu środków chemicznych. Nie można wszak zlekceważyć tego, co będzie rozwijać się np. w naszej toalecie – powszechnie stosujemy tu więc produkty silnie żrące, w których z reguły stosowany jest podrażniający drogi oddechowe wodorotlenek sodu.

Obojętne często nie są jednak także np. proszki do prania, przy czym w dużej mierze jest to rezultat obecności dodatków zapachowych, także charakteryzujących się działaniem drażniącym. Nasze ręce najczęściej mają do czynienia z płynami do mycia naczyń, których skład nierzadko daleko przekracza to, co jest niezbędne do rozpuszczenia tłustych zanieczyszczeń.

Jak można zagrożenia związane z tymi i innymi środkami zminimalizować? Trudno mocno ograniczyć ich zużycie, bo wówczas usuwanie najbanalniejszych nawet zabrudzeń może się okazać zadaniem niezwykle uciążliwym. Warto stosować rękawice ochronne, a także dobrze wietrzyć pomieszczenia, a w których agresywniejsze środki w większej ilości stosujemy. Najlepiej jednak po prostu zamienić je na dużo doskonalsze!

Stosuj środki groźne dla brudu i drobnoustrojów... i tylko dla nich!

Czy można sobie wyobrazić, że nawet silny, skuteczny środek do czyszczenia toalety pozbawiony jest substancji powodujących podrażnienia oczu czy dróg oddechowych? Nie trzeba! Można się o tym po prostu przekonać wybierając ekologiczne środki czystości dostępne w sklepie Organic24! To szeroki asortyment wyrobów udowadniający, że natura dała nam wszystko, czego potrzebujemy do poradzenia sobie z rozmaitymi zabrudzeniami i zapewnienia należytego bezpieczeństwa i higieny. Umiejętne stosowanie składników pochodzenia roślinnego i mineralnego pozwala tworzyć wyroby o najróżniejszym przeznaczeniu.

Znacznie ograniczenie ryzyka dla korzystających z takich produktów ludzi to rzecz jasna nie jedyna ich zaleta. Zwiększa się świadomość wagi, jaką ma troska o środowisko. Biodegradowalność wielu naszych środków czyszczących sprawia, że możemy o nie zadbać nie rezygnując z własnego komfortu. Stosując np. dobry proszek z naszej oferty możemy zrezygnować z prania wstępnego i oszczędzić sporo wody. Zapraszamy do zakupów!