Dlaczego lepiej pić wodę mineralną?

Dlaczego lepiej pić wodę mineralną?

2

Każdy dorosły człowiek traci codziennie dwa litry wody. Latem, kiedy intensywnie się pocimy może to być jeszcze więcej. Żeby utrzymać organizm w równowadze, powinniśmy przyjmować taką samą ilość wody. Jednak mało kto z nas dba o odpowiednie nawodnienie, zapominamy o piciu wody, a zamiast tego sięgamy po herbatę czy kawę, które mogą dodatkowo wypłukiwać z naszego organizmu ważne składniki takie jak np. magnez.

Większość z nas nie zdaje sobie sprawy jakie właściwie są objawy odwodnienia organizmu. Tymczasem brak odpowiedniej ilości wpływa na pogorszenie pracy mózgu, przez co robimy się rozkojarzeni, rozdrażnieni i zmęczeni, z trudem przychodzi nam zapamiętanie prostych informacji, pojawia się ból głowy. Zwalnia również perystaltyka jelit, co powoduje zaparcia, które mogą sprzyjać nowotworom. Zwiększa się ilość glukozy i insuliny we krwi, która może prowadzić do cukrzycy typu II. Niewystarczająca podaż wody połączona z dietą bogatą w sól prowadzi też do nadciśnienia tętniczego. Woda jest również odpowiedzialna za utrzymanie stałej temperatury ciała, zabezpiecza przed jej nagłym wzrostem i przegrzaniem organizmu.

Dlatego warto od razu sięgnąć po szklankę wody, najlepiej wysoko zmineralizowanej. Taka woda jak Piwniczanka zawiera składniki mineralne w odpowiednich ilościach takie jak: magnez, wapń, sód, chlorki, wodorowęglany, siarczany itd. . Wapń jest budulcem układu kostnego, zębów, a także ma działanie odpornościowe i antyalergiczne. Wodorowęglany zawarte w wodzie w odpowiedniej ilości odkwaszają organizm i wpływają pozytywnie na układ trawienny.

Co ważne, woda mineralna Piwniczanka to idealne proporcje wapnia i magnezu m2:1, które pozwalają na najlepsze przyswojenie tych minerałów przez organizm. Magnez często nazywany jest pierwiastkiem życia. To dlatego, że reguluje liczne funkcje organizmu i wspiera go na wielu płaszczyznach. Magnez ma istotne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego, układu nerwowego, zmniejsza stres, działa przeciwmiażdżycowo oraz zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby cywilizacyjne.

 

Piwniczanka