Artykuły

Herbaty dobre na każdym poziomie

20-07-2021

 

Coraz więcej osób uważnie wybiera to, co je i pije. Klienci, którzy wybierają brytyjskie herbaty Pukka, zwracają uwagę na opakowanie, ale też skład herbaty i misję marki.

W poszukiwaniu bioróżnorodności

Marka została założona przez dwóch pasjonatów w Wielkiej Brytanii, ale składniki herbat pochodzą z całego świata. Dziś również w Polsce coraz częściej bogata bioróżnorodność dzikiej przyrody zostaje zastępowana jednolitymi polami ciągnącymi się po horyzont. Założyciele Pukka zauważyli tę tendencję już 20 lat temu. Postanowili pozyskiwać składniki herbat sprawiedliwie i odpowiedzialnie. Do dziś trwa ich współpraca z lokalnymi społecznościami z Wietnamu, Indii i Chin, gdzie zbiera się i suszy herbatę. Do tego dochodzą rolnicy dostarczający pyszne zioła: lukrecję z Gruzji czy węgierską pokrzywę. Dzięki wprowadzonym standardom Fair for Life, marka nie tylko dba o warunki pracy rolników, ale też oddaje im część zysków, by poprawić warunki pracy na miejscu. W ten sposób w Turcji powstały kompostowniki, a w Polsce i Bośni zakupiono drewno na zimę.

Herbata w zgodzie z Ajurvedą

Dla tworców Pukka było ważne, aby herbata była dobra na każdym poziomie. Zadbano nie tylko o smak, ale także o wpływ na zdrowie i o dobro planety. Dlatego składniki są ekologiczne i uprawiane z poszanowaniem natury. Zioła i zielone herbaty stosowane były w celach leczniczych od tysiącleci, ale gdy pojawiły się leki chemiczne, świadomość ich działania zaczęła zanikać. Esencją filozofii firmy Pukka jest starożytna indyjska sztuka Ajurvedy. Podpowiada ona jak wzmacniać siły organizmu za pomocą odpowiednio dobranego pożywienia. Wśród herbat znajdują się zarówno klasyki – połączenie cytryny, imbiru i miodu manuka, jak i oryginalne kompozycje, np. rumianek ze słodkim koprem i wanilią. Starannie opracowane receptury pomagają zbalansować charakterystyczny smak ziół i przekonać do niego tych, którzy inaczej by po nie nie sięgnęli. Herbaty Love czy Cleanse to pełen pakiet: pozytywne przesłanie, potężna moc ziół i opakowanie, które idealnie współgra z całością.

Te wzory chce się mieć na ścianie

Opakowania herbat Pukka były inspiracją dla całej ekologicznej branży. Geometryczne, multikolorowe wzory przykuwają uwagę na półkach w sklepie i świetnie wyglądają w każdej kuchni. Wcześniej ziołowe herbatki kojarzyły się z mało wyszukanym designem i raczej były wstydliwie ukrywane w szafkach. Pukka zmieniła to myślenie, wprowadzając je na salony. Ale jak ze wszystkim, co związane z herbatami Pukka – na tym nie koniec. Opakowania nie tylko przyjemnie się prezentują. Są też stworzone na bazie sprawiedliwie pozyskiwanego papieru z certyfikatem. Za nadruki odpowiada warzywny tusz, a torebki nie są chlorowane (jak robią to często rynkowi giganci). Dogłębnie przemyślana została nawet kwestia sznurków, na których wiszą zawieszki od herbaty: udało się pozyskać do tego celu organiczną bawełnę. Czy można chcieć czegoś więcej od marki produkującej pyszne herbaty? Na opakowaniu herbat znajdują się poetyckie opisy, które pobudzają wyobraźnię.

Herbata rumiankowa z wanilią i miodem manuka Chamomile, Vanilla & Manuka Honey:

„Cudowny kubek uspokajającego, organicznego rumianku dosłodziliśmy pyszną wanilią i miodem manuka. To mieszanka, która pozwala na nowo osiągnąć spokój. Jest jak spokojne jezioro pośród chaosu i zgiełku. Wystarczy świeża woda i ciepło, by obudzić magię drzemiącą w urzekająco złotym rumianku, egzotycznym strąku wanilii i złotym balsamie miodu manuka. Po pierwszym łyku osiągniesz spokój i harmonię.”

Herbata z kurkumą Turmeric Gold:

„Królowa ochronnych ziół, podtrzymująca majestatyczny blask życia. To herbata stworzona, by celebrować życie. Oprócz magicznej kurkumy znajdziesz w niej owoce lemonki i aromatyczny kardamon pieczołowicie wymieszane z liśćmi zielonej herbaty. Ta elegancka mieszanka odnowi Cię i pozwoli poczuć pełnię majestatu natury. Twoje złote chwile w blasku ochronnej kurkumy.”

Herbata waniliowa Vanilia Chai:

„Wolna od kofeiny herbata fair trade z organicznej, słodkiej wanilii w tercecie z cynamonem i imbirem – możesz się na niej oprzeć, na pewno to zniesie. Magia słodkiej organicznej wanilii, cynamonu i imbiru poniesie Cię ze sobą, a kardamon, koper i lukrecja ukoją. Nie ma tu kofeiny, a jedynie sześć tryskających energią ziół. Wystarczy zalać wodą i odpłynąć na fali ich aromatu i smaku.”