Kiedy przestawić się na produkty bezglutenowe? Jeśli cierpisz na którąś z tych przypadłości, to nie masz na co czekać!

 

Nietolerancje określonych substancji odżywczych to bardzo poważne dolegliwości, które mogą nieść ze sobą bardzo poważne konsekwencje zdrowotne. Spożywanie artykułów spożywczych, które sprawiają organizmowi problem z ich trawieniem i przyswajaniem, często kończy się przymusowym pobytem w szpitalu. Jeśli chodzi o żywność zawierającą gluten, to najwięcej mówi się celiakii. Jednak koniecznie trzeba wspomnieć jeszcze o uczuleniu, nadwrażliwości oraz tzw. chorobie Dühringa.

Celiakia i alergia na gluten to nie to samo! W razie uporczywego wystąpienia objawów idź prosto do lekarza

Wzdęcia w połączeniu z bólami brzucha, często występujące biegunki, gwałtowna redukcja wagi, stany depresyjne, anemia, problemy z oddychaniem, zapalne zmiany skóry, rumień, permanentne zmęczenie czy dokuczliwe bóle kości i stawów. To tylko niektóre objawy, jakie charakteryzują cztery podstawowe choroby glutenozależne, wymienione we wstępie. Oczywiście diagnozowanie na własną rękę jest kompletnie irracjonalne, należy udać się do szpitala na kompleksowe badania.

W przypadku kiedy lekarz stwierdzi celiakię, chorobę Dühringa, alergię lub nadwrażliwość na gluten, zmiana trybu żywienia będzie jedynym rozsądnym wyjściem. Dostępne u nas produkty bezglutenowe w całości zaspokoją Twoje najpilniejsze potrzeby. Zamawiając artykuły spożywcze w sklepie internetowym Organic24 masz stuprocentową gwarancję, że asortyment posiada skład adekwatny do Twoich specyficznych potrzeb. Nasze pieczywo, słodycze, napoje czy dania gotowe możesz jeść bez najmniejszych obaw!

Jeśli produkty bezglutenowe są obowiązkowym elementem Twojej diety, na Organic24 zrobisz kompletne zakupy

Warto dodać, że wykluczająca gluten dieta, wynikająca z przesłanek zdrowotnych, wcale nie oznacza rezygnacji z przyjemności jedzenia. Dzięki odpowiedniej formule i specjalnym sposobom przygotowania zdrowa żywność smakuje wyśmienicie – co najmniej równie dobrze, jak standardowe wyroby przemysłu spożywczego. Spróbuj naszych specjałów, wyjdzie Ci na zdrowie! W swoich zasobach posiadamy szeroki wachlarz pełnowartościowych produktów w atrakcyjnej cenie, które powstają ze starannie wyselekcjonowanych składników. Certyfikowane produkty bezglutenowe rozpoznasz po charakterystycznym oznakowaniu opakowania. Wszystkie licencjonowane artykuły spożywcze posiadają zielony symbol przekreślonego kłosa. Zapraszamy zatem do zapoznania się ze wszystkimi artykułami w placówkach stacjonarnych Organic Farma Zdrowia oraz w sklepie internetowym Organic24!