Artykuły

Napój roślinny zawsze pod ręką

08-09-2021

Napoje roślinne w opakowaniach 200 ml to wygodna forma do wzięcia ze sobą do szkoły, pracy, na zajęcia fizyczne czy relaksujące. Isola Bio oferuje napoje z wielorazowym zamknięciem, nie trzeba od razu wypijać całości czy martwić się o możliwość rozlania pozostałej części.

Napoje roślinne w opakowaniach 200 ml to wygodna forma do wzięcia ze sobą do szkoły, pracy, na zajęcia fizyczne czy relaksujące. Isola Bio oferuje napoje z wielorazowym zamknięciem, nie trzeba od razu wypijać całości czy martwić się o możliwość rozlania pozostałej części.

Isola Bio

Isola Bio powstała w 1999 roku jako mała rodzinna firma w Wenecji Euganejskiej. Standardowym wyborem klientów było wtedy mleko krowie, a jeśli potrzebny był zamiennik – na rynku królował napój sojowy. W Isola Bio od początku zaangażowano się we wspieranie świadomych pod względem zdrowotnym wyborów żywności, dlatego napoje roślinne powstawały na bazie ekologicznych upraw. Sezon po sezonie przy pomocy natury i ciężkiej pracy oddanych rolników, Isola Bio dostarcza na rynek ekologiczne, roślinne, zrównoważone płynne przysmaki. Wymogi rynku cały czas inspirują do innowacyjnych rozwiązań. Napoje roślinne to teraz podstawowy napój dla wegan, rośnie też ilość konsumentów wrażliwych na laktozę czy gluten, wykluczających cukier w diecie. Napoje roślinne Isola Bio przeznaczone są dla osób, które cenią dobry smak, jakość ekologicznych produktów i zdrowe odżywianie.

Co wybrać - mleko roślinne czy napój roślinny?

Nazwa mleko jest prawnie zarezerwowana wyłącznie dla produktów odzwierzęcych. Wprowadzanie do obrotu i reklamowanie produktów wyłącznie pochodzenia roślinnego jako mleka roślinne jest niezgodne z prawem Unii Europejskiej. Zamienniki mleka i przetworów mlecznych na bazie surowców roślinnych nie mogą zawierać w nazwie słów mleko. Dlatego płynny, roślinny zamiennik mleka wytworzony na przykład z ryżu, zgodnie z prawem, ma nazwę napój ryżowy, a nie mleko ryżowe.

Co to jest napój roślinny bio?

Ekologiczny napój roślinny, czyli napój roślinny bio, powstaje z ziaren zbóż, pestek, orzechów czy nasion roślin z upraw ekologicznych. Podczas uprawy eko ziarna nie stosuje się nawozów sztucznych, ani pestycydów. W technologii, w której powstaje napój roślinny bio, wyklucza się napromieniowanie produktów promieniami jonizującymi. Nie stosuje się także syntetycznych, sztucznych dodatków do żywności: barwników, konserwantów, przeciwutleniaczy, substancji słodzących, wzmacniaczy smaku czy zapachu. Napój roślinny z certyfikatem ekologicznym ma na opakowaniu logo – zielony eko liść.

Napój roślinny - walory sensoryczne

Napoje roślinne są delikatne w smaku, lekko słodkawe, czasami z wyczuwalną orzechową nutą. Mają aksamitną konsystencję. Napoje ryżowe, jaglane, owsiane są bardziej wodniste. Napoje orzechowe, w tym napój migdałowy, są bardziej gęste. Napoje roślinne to doskonały zamiennik mleka krowiego w potrawach i do picia jako samodzielny napój. Dla kogo przeznaczone są napoje roślinne? Konieczność wykluczenia z diety mleka krowiego ze względów zdrowotnych takich jak nietolerancje czy alergie pokarmowe nie pozostawia konsumentów bez zamienników. Napoje roślinne to w takiej sytuacji dobry wybór. Napoje roślinne są chętnie wybierany przez wegan do dań śniadaniowych, deserów i innych zastosowań w przepisach zamiast mleka. Również przy nietolerancji laktozy, którą w Polsce stwierdza się u 20-40% osób dorosłych, napój roślinny, który w naturalny sposób nie zawiera laktozy, jest dobrym wyborem.

Wygodna forma napoju roślinnego w małej ilości, z dobrym zamknięciem, zmieści się do plecaka czy torby i będzie zawsze pod ręką.