Olejek manuka – niezbędny w domowej apteczce

Olejek manuka – niezbędny w domowej apteczce

2

100% olejek manuka – oryginalny produkt firmy PARRS Products pozyskiwany jest z krzewów manuka (Leptospermum scoparium) występujących w rejonie East Cape. Dzięki temu charakteryzuje się bardzo wysoką aktywnością antybakteryjną, przeciwzapalną i przeciwgrzybiczą. Jest idealnym zabezpieczeniem dla osób, u których występują trudno gojące się rany, gdyż nawet jedna aplikacja olejku na ranę przyśpiesza proces jej gojenia się. Natura obdarzyła nas bogactwem naturalnych leczniczych preparatów, które bardzo często są przez nas niedoceniane. Coraz częściej sięgamy po popularne środki przeciwbólowe i lecznicze, chociaż w wielu przypadkach naturalne substancje i metody stosowane przez naszych przodków z pewnością przyniosłyby nam ukojenie. Wyjątkowe właściwości drzewa manuka od wieków było szeroko wykorzystywane przez rdzennych osadników Nowej Zelandii – Maorysów. To oni odkryli lecznicze właściwości rożnych części tej egzotycznej dla nas rośliny. Z liści i kory otrzymywali wywar, który wykorzystywano w leczeniu przeróżnych dolegliwości. Z liści robili okłady, maści, a młode pędy żuli m.in. przy dolegliwościach pokarmowych. Obecnie z krzewów manuki otrzymuje się olejek, który śmiało można nazwać produktem pierwszej pomocy.

Zastosowanie 100% olejku manuka pomaga w następujących sytuacjach:

  • Problemy z układem oddechowym – jest bakteriobójczy i przeciwwirusowy, pomaga zwalczać przeziębienie i grypę. Stosuje się go w kompresach, inhalacjach lub przez nacieranie. W celu zmniejszenia dolegliwości przy zapaleniu zatok przynosowych, przeziębieniu, czy męczącym kaszlu, należy odmierzyć kilka kropel olejku na chusteczkę i wdychać głęboko.
  • Opryszczka – smarowanie olejkiem, gdy tylko pojawią się niepokojące objawy. Stosować 3 razy dziennie.
  • Przeziębienie – kilkoma kroplami olejku zwilżyć pidżamę i poduszkę chorego. Można rozpuścić 5-6 kropli w gorącej wodzie i zrobić inhalację, która daje efekt łagodzący.
  • Ukąszenia owadów – miejsca ukąszenia smarować aż do ustąpienia obrzęku lub świądu.
  • Stany zapalne dziąseł – smarować chore miejsca czystym olejkiem.
  • Zapalenie ucha środkowego – 2 krople olejku na waciku wprowadzić do ucha; powtarzać 3 razy dziennie przez 2-3 dni.
  • Grzybica stóp – 2-3 razy dziennie wcierać olejek bezpośrednio na skórę objętą zmianami.
  • Zmęczone stopy – moczenie stop oprócz działania odprężającego jest pomocne w początkach przeziębienia. Do małej miski wlać ciepłą wodę i dodać 5 kropli 100% olejku manuka, a następnie zanurzyć stopy. Samym olejkiem można wysmarować zmęczone podeszwy stop, co przyniesie natychmiastową ulgę.
  • Odciski – zaleca się posmarowanie kilkoma kroplami olejku odciski twarde kilka razy dziennie aż do ich wyeliminowania. W przypadku odcisków świeżo nabytych wystarczy kilkukrotne posmarowanie otartego miejsca.
  • Grzybica paznokci – należy nanieść olejek na paznokcie, a następnie wcierać przez ok. 20 sekund rano i wieczorem.
  • Kruche paznokcie – do 100 ml oliwy lub oliwki dla dzieci dodać 40 kropli olejku. Następnie przelać do ciemnej buteleczki i dobrze potrząsnąć, aby się wszystko wymieszało. Odmierzyć łyżeczkę przygotowanego preparatu i wlać do miseczki. Moczyć w niej paznokcie przez chwilę, a następnie wetrzeć preparat w palce.
  • Poparzenia (również słoneczne) – po schłodzeniu poparzonego miejsca wodą należy je natrzeć lub polać olejkiem, lub zastosować chłodną rumiankową kąpiel z dodatkiem 10 kropli olejku.
  • Rany i zranienia – w celu dezynfekcji należy polać olejek bezpośrednio na ranę.
  • Alergie skórne – zaatakowane miejsca pocierać olejkiem.

Olejek manuka stosowany jest często jako główny składnik produktów farmaceutycznych i kosmetyków do pielęgnacji skory problematycznej i dlatego stworzyliśmy własną serię Manuka Vantage na bazie 100% olejku manuka. Natura skrywa niemalże nieograniczoną ilość „naturalnych lekarstw” na prawie każdą przypadłość, warto więc zatrzymać się na moment w tym pędzie technologicznym i sięgnąć po naturalne preparaty stosowane z powodzeniem przez naszych przodków, zwrócić się ku naturze, z której wszyscy się wywodzimy.