Sztuka wyboru dobrego mleka dla dziecka

Sztuka wyboru dobrego mleka dla dziecka

2

Mleko mamy to dla niemowląt najlepszy pokarm. Jednak nie zawsze karmienie piersią jest możliwe. Wybór mleka zastępczego jest ważną decyzją, w której pomaga wiedza jak czytać etykiety na produkcie. Mamo – niezależnie od tego, czy karmisz piersią, czy podajesz swojemu maleństwu mleko dla niemowląt, jest ono najważniejszym pokarmem w życiu małego dziecka. Aby sprostać potrzebom żywieniowym niemowląt, przepisy nakładają na producentów preparatów dla niemowląt określone wytyczne, takie jak: poziomy białka, tłuszczu, węglowodanów, witamin i minerałów. Co znajdziesz w produktach Babybio?

Cenne nienasycone kwasy tłuszczowe

Kwas DHA (kwas dokozaheksaenowy) to specyficzny kwas tłuszczowy typu omega-3, który wspomaga prawidłowy rozwój oczu i mózgu u niemowląt do 12 miesiąca życia. Jest obecny w mleku matki i warto wybierać mleko modyfikowane z jego zawartością. Jego kuzyn ARA, który należy do rodziny omega-6, występuje pod nazwą „kwas arachidonowy”. Chociaż tylko pierwszy jest obowiązkowy w mieszankach dla niemowląt, pediatrzy zalecają zrównoważone spożycie tych dwóch niezbędnych kwasów tłuszczowych dla dziecka. Jako pionier w organicznym żywieniu niemowląt, Babybio jest obecnie jedyną marką, która uwzględnia te zalecenia we wszystkich swoich formułach, niezależnie od wieku dziecka. Wszystkie mleczka Babybio zawierają teraz identyczne poziomy DHA i ARA.

Prebiotyki

W mleku matki naturalnie obecne są składniki prebiotyczne, które służą jako pokarm dla probiotyków – dobrych bakterii flory jelitowej – takich jak Bifidobacterium lactis, znany również jako Bifidus. Takie właśnie składniki – oligosacharydy FOS (fruktuktooligosacharydy) i GOS (galaktooligosacharydy) znajdziemy również w preparatach dla niemowląt Babybio.

Więcej niż wymogi

Od ponad 20 lat Babybio angażuje się w wytwarzanie wysokiej jakości ekologicznych produktów dla niemowląt oraz przewiduje jakie potrzeby w zakresie ulepszania produktu pojawią się w przyszłości. Jako jedyna firma we wszystkich swoich recepturach oferuje mleka dla niemowląt o identycznej zawartości DHA (omega-3) i ARA (omega-6), zgodnie z zaleceniami pediatrycznymi.

Ekologiczne – najbezpieczniejsze

Organiczne mleko dla niemowląt podlega podwójnej regulacji. Musi spełniać zarówno przepisy dotyczące żywności dla niemowląt, jak i wymogi metody produkcji ekologicznej. Każdy etap jest sprawdzany przez niezależną jednostkę certyfikującą, która zaświadcza, że wymagania te są spełnione. Daje to gwarancję zachowania określonych praktyk środowiskowych, poszanowania różnorodności biologicznej i wysokiego poziomu dobrostanu zwierząt. Pewność, że dany produkt ma certyfikat ekologiczny, daje widoczny na opakowaniu zielony listek i dodatkowo francuskie logo żywności ekologicznej (AB).

Szeroka gama produktów ekologicznych

Już od końca 4 miesiąca życia układ pokarmowy Twojego maluszka staje się coraz bardziej dojrzały, co pozwala mu rozpocząć przygodę z różnorodnością smaków, oczywiście z Twoją pomocą! Babybio jest po to, aby Ci pomoc w rozszerzaniu diety dziecka w pierwszym roku życia. Oferuje zdrowe i ekologiczne produkty żywnościowe dostosowane do każdego etapu różnicowania diety. W ofercie Babybio znajdują się warzywne i owocowe przeciery, dania obiadowe i desery, wszystkie specjalnie dobrane i dostosowane do potrzeb dzieci w kolejnych miesiącach życia. W ofercie znajdziemy również ciastka i biszkopciki dla dzieci w wieku od 8 i / lub 10 miesiąca życia.