Z domu Rembowskich

Z domu Rembowskich

2

Prosto z doliny rzeki Samicy dasz dostawca zdrowia linię lemoniad BIO: imbirową, z limonką i z kwiatem czarnego bzu. Są to produkty, które pite ze szklanej butelki przynoszą orzeźwienie i gwarantują wysoką jakość składników. Idealne na lato.

Nasza firma „z domu Rembowskich” powstała 20 lat temu dzięki wspólnemu wysiłkowi poszczególnych członków rodziny Rembowskich. Każdy z nas ma inne talenty ważne w takim przedsięwzięciu – organizacyjne, artystyczne i technologiczne. Dzięki współpracy powstała przetwórnia naturalnych soków owocowych. Otoczenie firmy  tworzy nasze środowisko rodzinne, czyli dom mieszkalny z ogrodem, usytuowane niedaleko Obornik w powiecie wielkopolskim, a konkretnie w Dolinie rzeki Samicy.

 

Impuls do działania

Zaczęło się od wizyty obecnego właściciela firmy Tomasza Rembowskiego w supermarkecie, gdzie stanął przed wysoką ścianą kolorowych kartonów z sokami. Tam zdecydował, że chce aby jego produkty były inne. Jego wizją było stworzenie produktu naturalnego, bez żadnych chemicznych dodatków, polepszaczy smaków czy cukru. Wcielanie w życie tej idei nie było łatwe, gdyż wiązało się z przezwyciężaniem pokaźnych obszarów niewiedzy i zdobywaniem doświadczenia nierzadko metodą prób i błędów.

 

Od czego się zaczęło?

Pierwszym produktem , który wyszedł z naszej małej wtedy manufaktury, był sok jabłkowy pasteryzowany i nieklarowany. Początkowo bazowaliśmy tylko na jednym wariancie smakowym. Z biegiem czasu wraz ze zwiększaniem się naszej wiedzy w dziedzinie technologicznej, poszerzaliśmy też ofertę.

 

 

Rembowscy BIO

Nasze soki adresujemy od początku dla konsumenta świadomego, czytającego etykiety, dbającego o zdrowie oraz o środowisko naturalne. Coraz więcej osób, też ze względów zdrowotnych, wyklucza ze swojej diety żywność wysoko przetworzoną i pochodzącą z upraw konwencjonalnych. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom uruchomiliśmy produkcję soków z ekologicznych owoców z certyfikowanych upraw.

 

 

Kolorowa oferta

Cały czas wsłuchujemy się w potrzeby naszych konsumentów i z każdym rokiem poszerzamy ofertę. Nasze soki jabłkowe występują w różnych wariantach smakowych np. z aronią , żurawiną, czarną porzeczką. Oferujemy też napary na sokach jabłkowych - to sok jabłkowy korzenny oraz sok jabłkowy z miętą.

 

Orzeźwiające lemoniady

Odpowiadając na potrzeby klientów, którzy szukają w upały wysokiej jakości ochłody, wprowadziliśmy nową linię lemoniad BIO: imbirową, z limonką i z kwiatem czarnego bzu. Są to produkty, które pite ze szklanej butelki przynoszą orzeźwienie i gwarantują wysoką jakość składników. Idealne na lato.

 

Walory zdrowotne

Przy tworzeniu nowych smaków, bierzemy pod uwagę walory zdrowotne surowca, z którego wytwarzamy nasze soki. Na opakowaniu produktów są certyfikaty uwiarygadniające ich pochodzenie z pewnych, sprawdzonych źródeł. Zauważyliśmy, że okres pandemii wpłynął na wzrost sprzedaży naszych produktów – klienci coraz bardziej doceniają walory zdrowotne naturalnych produktów.

 

Kulinarne zastosowania soków

Z naszych soków udaje się pyszny domowy kisiel. Robi się go błyskawicznie – potrzebna jest tylko butelka soku i 1 łyżka mąki ziemniaczanej. Zasada przyrządzania jak w tradycyjnym sposobie robienia tego deseru. Bez dodawania cukru możemy przyrządzić kisiel gruszkowy lub jabłkowy z czarną porzeczką. Kisiel ugotowany na soku jabłkowym korzennym podany ze startym jabłkiem i oprószony cynamonem to prosta, a równocześnie wyrafinowana, ciesząca kubki smakowe słodycz. Prosto i zdrowo.

 

Natura w pracy i w domu

W naszej firmie „ z domu Rembowskich” stawiamy na wymagania klientów. Dbamy o to, by nasz produkt był autentyczny i smaczny, dodawał sił w pracy. Dlatego jesteśmy również otwarci na współpracę z firmami zaopatrującymi swoich pracowników w produkty wspomagające zdrowe odżywianie. Naszym obszarem zainteresowania są również przedszkola oraz szkoły poszukujące propozycji zdrowych napojów.