Zachęcająca nazwa to nie wszystko. Sprawdź, jak odróżnić ekologiczne kosmetyki naturalne od środków konwencjonalnych

 

 

                                     

                            

  Sprytne chwyty marketingowe niejednokrotnie wprowadzają klientów w poważny błąd. Dlatego w wielu branżach powstały precyzyjne regulacje prawne, które trzymają zapędy producentów w ryzach. W szeroko pojmowanej kosmetologii brakuje powszechnie obowiązujących przepisów, są za to niezależne instytucje certyfikujące. Postanowiliśmy nieco przybliżyć działalność 4 najważniejszych organizacji na łamach bloga Organic24 – zapraszamy do lektury!

 

Na opakowaniach kosmetyków wypatruj oznaczeń CosmeBio, Soil Association, EcoCert oraz BDIH

  Określenia „naturalny”, „ekologiczny” czy „organiczny” mocno oddziałują na wyobraźnię klientów drogerii. Obiecują wyrób najwyższej jakości, powstający zgodnie z mocno wyśrubowanymi standardami. Jednak to rzeczywisty skład oraz sposób wytworzenia decydują o tym, czy dany specyfik faktycznie zasługuje na to zaszczytne miano. Oferujący wyłącznie certyfikowane kosmetyki naturalne sklep Organic24 gwarantuje Ci, że dostępne w asortymencie produkty zostały dokładnie sprawdzone pod każdym kątem. Wśród organizacji działających w branży wyróżniają się przede wszystkim:

  • CosmeBio – na przebadanych przez nią kosmetykach znajdziesz charakterystyczny znak BIO. Podstawowy wymóg to zawartość składników naturalnych na poziomie 95%.

                                          

  • Soil Associationwyróżnienie „Organic Standard” otrzymują kosmetyki powstające w więcej, niż z 70% organicznych komponentów, pozyskiwanych z upraw i hodowli ekologicznych.

                                                

  • ECOCERT – międzynarodowa instytucja przyznająca 2 certyfikaty produktom, które składają się w przynajmniej 95% z surowców naturalnych. Do ECOCERT Natural Cosmetic wystarczy 50% składników pochodzenia roślinnego, aczkolwiek znacznie bardziej prestiżowy ECOCERT Organic Cosmetic wymaga już 95% komponentów roślinnych.

                                             

  • BDIH – certyfikat Federalnego Związku Niemieckiego Przemysłu i Firm Handlowych. Oznacza, że dany kosmetyk przeszedł rygorystyczną kontrolę zawartości, ekologicznego sposobu produkcji, posiada biodegradowalne opakowanie i jest całkowicie bezpieczny dla środowiska naturalnego.

 

                         

 

Kupuj w zaufanym miejscu! Sklep Organic24 oferuje wyłącznie kosmetyki naturalne spełniające restrykcyjne normy

                                           

  Świadomość tego, co dokładnie stosujesz wpływa nie tylko na Twoje samopoczucie i wygląd, ale też stan Twojego zdrowia. Dzięki nam masz do wyboru pełną gamę środków pielęgnacyjnych o prostym składzie bez sztucznych dodatków, które zostały gruntownie przetestowane przez organizacje cieszące się dużą estymą na całym świecie. W sklepie Organic24 dokładnie selekcjonujemy wszystkie kosmetyki naturalne, które ostatecznie trafiają do naszego asortymentu. Wysoką jakość produktów łączymy z atrakcyjnymi cenami. Jeśli myślisz, że kupowanie ekologicznych specyfików jest mało opłacalne, to jesteś w wielkim błędzie! Sprawdź naszą ofertę i przekonaj się o tym na własnej skórze!