Zrób pranie przy użyciu ekologicznego proszku, a zauważysz różnicę!

 

Statystycznie rzecz ujmując, ponad 90% Polaków robi pranie co najmniej raz w tygodniu. Jesteś w tej grupie? My tak. Piorąc utrzymujemy ubrania, pościel i ręczniki w czystości oraz zachowujemy je w dobrym stanie przez długi czas. Jednocześnie narażamy je na styczność z różnymi środkami, takimi jak proszek do prania czy płyn do płukania. Jak wybrać bezpieczne detergenty, czym różni się pranie ekologiczne od tradycyjnego oraz czy to rozwiązanie się opłaca?

Pranie? Tylko bez użycia niepotrzebnej chemii. W trosce o zdrowie i środowisko

Zarówno pranie ręczne, jak i to w pralce automatycznej, można przeprowadzić stosując rozmaite detergenty. Do najpopularniejszych należą: proszek do prania i płyn do płukania tkanin. W tym zakresie rynek oferuje konsumentom szeroki wachlarz produktów. Od tych przepełnionych chemią, aż po te całkowicie ekologiczne. Jako miłośnicy tego, co naturalne, zachęcamy Cię do wybierania środków niezawierających substancji chemicznych. Doskonałym przykładem są delikatne dla skóry proszki ekologiczne z oferty ORGANIC24. Ich zapach pochodzi z naturalnych olejków eterycznych, a w składzie zamiast fosforanów i barwników, znajduje się np. nadwęglan sodu (ekologiczny wybielacz) albo mydło z olejów roślinnych.

Detergenty wolne od substancji chemicznych są zalecane do stosowania przez rodziny z dziećmi, których wrażliwa skóra nie powinna być narażana na kontakt z ubraniami, pranymi z użyciem chemii. Dodatkowym plusem środków naturalnych jest to, że chronią pralkę przed osadzaniem się kamienia oraz są przyjazne środowisku. Do produkcji wielu z nich wykorzystuje się składniki z ekologicznych upraw. Ich obecność podnosi skuteczność detergentu, który z powodzeniem może być stosowany do przeprowadzania cotygodniowego prania, jak i usuwania większych, świeżych zabrudzeń.

Zamów ekologiczny proszek do prania, który bije na głowę swoich konkurentów

Wśród naturalnych produktów pozwalających utrzymać ubrania w idealnej czystości, szczególnie odznacza się ekologiczny proszek do prania. Z racji tego, że jest to skoncentrowany detergent, zakup jednego opakowania wystarcza na wiele prań. Znacznie więcej, niż w przypadku tradycyjnego proszku. Mamy więc do czynienia z ekologicznym, a jednocześnie ekonomicznym produktem, wyróżniającym się pięknym, naturalnym zapachem. W zależności od wybranego rodzaju, proszek może służyć do prania tkanin białych lub kolorowych. W połączeniu z certyfikowanym płynem, otrzymujemy zestaw o znakomitym działaniu. Z jego pomocą można skutecznie prać ubrania (również te wymagające, jak bielizna i ciuchy wykonane z delikatnych tkanin), ręczniki, pościel i inne rzeczy, wymagające doprowadzenia ich do perfekcyjnej czystości.

Jeśli masz ochotę zaopatrzyć się w godne zaufania naturalne detergenty, zapoznaj się z naszą ofertą. W kategorii poświęconej środkom czystości znajdziesz ekologiczne proszki do prania oraz inne produkty, do których stworzenia wykorzystano wyłącznie substancje pochodzenia naturalnego.