KONJAC Gąbka Konjac premium do twarzy z zieloną glinką do cery normalnej, mieszanej i tłustej (50g)

 • Dodaj recenzję
 • Kod: 5055113801698
 • Zielona glinka jest jednym z najsilniejszych naturalnych antyseptyków. Od stuleci stosowana jest w najlepszych SPA na całym świecie względu na swoje znakomite właściwości oczyszczające i odżywcze. Zawiera mikrocząsteczki, które absorbują toksyny i zanieczyszczenia oraz delikatnie oczyszczają i zwężają pory, rewitalizując i wygładzając cerę. Unikalna struktura gąbki delikatnie masuje skórę, stymuluje przepływ krwi, stymuluje odnowę komórek i pozostawia skórę czystą, świeżą i odżywioną. Ceniona za bogactwo zawartych w niej odżywczych minerałów. Absorbuje toksyny, bakterie i grzyby, a także za działa równoważąco, absorbując nadmiar sebum oraz wszelkich zanieczyszczeń. Naturalna, niezwykle delikatna gąbka skutecznie głęboko oczyszcza i złuszcza skórę, zwęża pory i usuwa zaskórniki. Po zamoczeniu jest jedwabiście gładka i przyjemna w dotyku, co sprawia, że oczyszczanie skóry staje się relaksującym masażem. Unikalna struktura gąbki delikatnie masuje skórę, stymuluje mikrocyrkulację, stymuluje odnowę komórek oraz pozostawia skórę czystą, odświeżoną i odżywioną. Delikatnie oczyszcza także wrażliwą skórę wokół oczu. Zawiera wiele naturalnych składników odżywczych, witamin i minerałów, takich jak białko, węglowodany, żelazo, fosfor, miedź, cynk oraz witaminy A, C, E, D, B1, B6, B12 i kwas foliowy. Posiada odczyn zasadowy, przez co naturalnie równoważy pH skóry. Idealna także do skóry wrażliwej. Produkt wolny od jakichkolwiek dodatków: składników chemicznych, barwników, konserwantów i innych substancji drażniących lub alergizujących.

  Gąbka Konjac do twarzy z zieloną glinką do cery normalnej, mieszanej i tłustej 

   

  Sposób użycia:

  Przed pierwszym użyciem gąbkę należy starannie umyć, kilka razy zanurzając w wodzie i delikatnie ściskając między dłońmi. Gąbki nie wolno wykręcać ani wyżymać!

  Jeżeli gąbka Konjac wyschła, zawsze przed użyciem należy ją namoczyć w czystej wodzie.

  Namoczoną i odciśniętą gąbką Konjac należy delikatnie, ruchami kołowymi, masować twarz. Pozwala to złuszczać martwe komórki i głęboko oczyszczać skórę. Taki masaż pobudza skórę zmęczoną i wspomaga odnowę komórek. Nie ma konieczności używania razem z gąbką produktów do oczyszczania twarzy (żele, emulsje), chyba, że czujemy taką potrzebę. W tym wypadku należy zastosować dużo mniejszą niż zwykle porcję produktu do mycia twarzy, gdyż struktura gąbki Konjac powoduje, że znacznie zwiększa się jego wydajność, co przy okazji zapewnia nam oszczędność.

  Żywotność gąbki Konjac to ok. 1-3 miesięcy i zależy od tego, jak dobrze będziemy ją traktować. Gdy gąbka zacznie już wyglądać na zużytą lub zacznie się łamać (kruszyć), należy wymienić ją na nową.

  Aby gąbką cieszyć się jak najdłużej, należy zawsze po każdym użyciu wycisnąć nadmiar wody między dłońmi i powiesić lub położyć gąbkę w suchym i przewiewnym miejscu do wyschnięcia. Nie należy przechowywać jej np. wewnątrz kabiny prysznicowej, ponieważ wilgotne środowisko skraca żywotność gąbki i sprzyja rozkładowi tego naturalnego produktu.

  Gąbka Konjac jest biodegradowalna. Można ją zakopać w ogrodzie albo np. położyć na dnie doniczki, aby ”trzymała” wodę dla roślinki.

  Gąbkę Konjac można sterylizować. W tym celu gąbkę należy umieścić na kilka minut w garnku z gotującą się wodą.

   

  Skład: Konjac (Amorphophallus Konjac), woda, zielona glinka

  Waga: 50g

  Producent: Konjac Sponge Company

  Certyfikacja: Vegan, Cruelty Free