BIO

EKO BARĆ Miód leśny ekologiczny (200g) - BIO

Dodaj recenzję
Kod: 1922
Producent: EKO BARĆ

Miód leśny - EKO

Waga: 200g

Producent: Pasieka "Eko-Barć" 1954

Produkt wpisany na Listę Produktów Tradycyjnych, bardzo różnorodny miód, jego barwa (od jasnożółtej do ciemnożółtej lub ciemnozielonej), aromat i smak są zależne od składu nektaru w różnych okresach zbioru ( dziko rosnące kwiaty, podszycie leśne ).

Miód leśny jest o różnych smakach w zależności od terminu zbioru, miód nierolniczy (dziki), wybitnie cenny, pochodzący z łąk śródleśnych i tzw. „zdrowego lasu”. Wzmacnia organizm i podwyższa odporność, zalecany przy chorobach górnych dróg oddechowych m.in. kaszlu, przeziębieniach, grypie, stosowany przy apatii, osłabieniu, poprawia przemianę materii, zawiera dużo olejków eterycznych.

Miód biologicznie aktywny, tłoczony na zimno, pakowany ręcznie, niepodgrzewany, krystalizuje się szybko.

Produkcja w Pasiece Eko-Barć opiera się wyłącznie na naturalnych metodach gospodarowania - bez środków chemicznych. Jakość produktów jest pod stałą kontrolą jednostek nadzorujących m.in. Agrobiotest.

Certyfikat BIO: Tak
Bezglutenowy (certyfikat): Nie
Bez laktozy: Nie
Wegetariański: Nie
Wegański: Nie
Bez glutenu w składnikach: Nie
Bez dodatku cukru: Nie

Przepis

Indyk pieczony w miodzie
Indyk pieczony w miodzie

"Od kiedy pamiętam, w moim rodzinnym domu nigdy na święta nie kupowało się gotowych wędlin. Za to piekło się kilka rodzajów mięsiw. Od karkówki w zalewie, po schaby i wszelkiego rodzaju drób. Ta pierś z indyka cudownie nadaje się do serwowania zarówno na ciepło, jak i na zimno, kiedy staje się jedną z wędlin. Cienko pokrojona, cudownie urozmaici bożonarodzeniowe śniadania i kolacje."

Przepis pochodzi z książki "Święta, święta i po świętach. Celebracja przez cały rok" Pawła Płaczka. 

 

Składniki na 6- 8 porcji:

  • ok. 1 kg piersi z indyka
  • 50 ml białego wytrawnego wina

Marynata:

  • łyżeczka soli
  • spora szczypta świeżo zmielonego pieprzu
  • 3 – 4 ząbki czosnku
  • po łyżeczce: rozmarynu, tymianku, oregano, słodkiej i wędzonej papryki
  • 2 łyżki miodu
  • 2 łyżki musztardy
  • 2 łyżki oliwy z oliwek
  • 2 łyżki sosu worcestershire
  • łyżka sosu sojowego

Marynata: wszystkie składniki marynaty łączymy w misce. Wkładamy do niej mięso i dokładnie ją wmasowujemy. Przykrywamy i odstawiamy do lodówki na minimum 12 – 14 godzin. Im dłużej mięso poleży w marynacie, tym po upieczeniu będzie bardziej soczyste.

Wyjmujemy mięso z marynaty i zawijamy sznurkiem, nadając mu owalny albo okrągły kształt.

Układamy w naczyniu żaroodpornym albo garnku żeliwnym, zalewamy marynatą z nocnego leżakowania, dolewamy białe wytrawne wino i wstawiamy na ok. 70 – 80 minut do piekarnika nagrzanego do 180 st. C.

W trakcie całego pieczenia co 10 – 15 minut mięso polewamy sosem z pieczenia. Dzięki temu będzie przyrumienione z góry i soczyste w środku.

Po upieczeniu wyjmujemy mięso z piekarnika i pozwalamy mu odpocząć przez 5 – 10 minut i dopiero wtedy pozbywamy się sznurka.