BIO

EKO BARĆ Miód leśny ekologiczny (1kg) - BIO

 • Dodaj recenzję
 • Kod: 1942
  Producent: EKO BARĆ
 • Miód leśny - EKO

  Waga: 1kg

  Producent: Pasieka "Eko-Barć" 1954

  Produkt wpisany na Listę Produktów Tradycyjnych, bardzo różnorodny miód, jego barwa (od jasnożółtej do ciemnożółtej lub ciemnozielonej), aromat i smak są zależne od składu nektaru w różnych okresach zbioru ( dziko rosnące kwiaty, poszycie leśne ).

  Miód  leśny o różnych smakach w zależności od terminu zbioru, miód nierolniczy (dziki), wybitnie cenny, pochodzący z łąk śródleśnych i tzw. „zdrowego lasu”. Wzmacnia organizm i podwyższa odporność, zalecany przy chorobach górnych dróg oddechowych m.in. kaszlu, przeziębieniach, grypie, stosowany przy apatii, osłabieniu, poprawia przemianę materii, zawiera dużo olejków eterycznych.

  Miód biologicznie aktywny, tłoczony na zimno, pakowany ręcznie, niepodgrzewany, krystalizuje się szybko.

  Produkcja w Pasiece Eko-Barć opiera się wyłącznie na naturalnych metodach gospodarowania - bez środków chemicznych. Jakość produktów jest pod stałą kontrolą jednostek nadzorujących m.in. Agrobiotest.

   

  Przepis

  Muffiny z orzechami arachidowymi
  Muffiny z orzechami arachidowymi

  SKŁADNIKI:

   

  PRZYGOTOWANIE:

  Połowę  orzechów  posiekać,  wymieszać  z  mąką  i  proszkiem  do pieczenia.  Płatki  owsiane  wymieszać  z  jogurtem  i  odstawić  na  kilkanaście  minut.  Jajo  wymieszać  z  cukrem,  olejem  i masłem orzechowym.  Dodać  do  nasiąkniętych  płatków  owsianych.  Całość wymieszać i przekładać do foremek na muffiny. Nagrzać piekarnik do 180 stopni.  Pozostałe orzechy zanurzyć w miseczce z miodem i wyłożyć na wierzch każdej muffiny. Piec około 25 minut.