Piekarnia i ciastkarnia

SCHAR Chleb

10 produktów
SCHAR Chleb

U osób stosujących dietę bezglutenową Schar chleb jest wygodnym i smacznym składnikiem diety. Gdy z jadłospisu jest wykreślony gluten, posiłki powinny być różnorodne i zdrowe, tak jak w diecie glutenowej. Chleb Schar występuje w Organic Market w szerokim wyborze.

Dieta bezglutenowa w celiakii

Dieta bezglutenowa jest wprowadzana na całe życie u osób ze stwierdzoną celiakią. Gdy choroba zostanie zdiagnozowana u pacjenta, z pożywienia należy usunąć wszelkie postacie glutenu. Dieta bezglutenowa pozwala stopniowo odbudować się błonie śluzowej jelit i zatrzymać dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Okres, w którym następuje poprawa stanu zdrowia jest indywidualny i może podlegać wahaniom.

Co to jest gluten?

Gluten to białko obecne w zbożach. Szczególnie wysoką zawartością glutenu charakteryzuje się pszenica i wszystkie jej odmiany jak: orkisz, płaskurka, kamut i samopsza. Mniej glutenu zawiera żyto i jęczmień. Owies jest bezglutenowy warunkowo. Ze względu na kleiste właściwości glutenu ma on w przemyśle spożywczym szerokie zastosowanie. Gluten wiąże wodę i tłuszcz, emulguje, stabilizuje i jest znakomitym nośnikiem dla aromatów i przypraw. Wobec tych wielu h możliwości zastosowania glutenu, upieczenie dobrego chleba bezglutenowego jest wyzwaniem.

Schar chleb rodzaje

Chleb Schar występuje w szerokim wyborze podążającym za wymogami klientów na diecie bezglutenowej. Przykładowa oferta na chleb Schar:

- Schar chleb wieloziarnisty z gryką Vollkornbrot;
- Schar chleb wiejski Pain Campagnard;
- Schar chleb wieloziarnisty Maestro Vital;
- Schar chleb biały Maestro Classic;
- Schar chleb wieloziarnisty Maestro Cereale.

Schar chleb wieloziarnisty

Bezglutenowy chleb wieloziarnisty to bardzo ważny element zdrowej diety bezglutenowej. Wartość odżywcza Schar chleb Vollkornbrot jest wzbogacona dodatkiem prosa, gryki, ziarna słonecznika. Włókno roślinne jakie ma ten bezglutenowy chleb to otręby łubinu. Substancja zagęszczająca stosowane w Schar chleb wieloziarnisty to na przykład guma guar. Wartość energetyczna Schar chleb wieloziarnisty Maestro Vital jest podwyższona przez dodatek cukru karmelizowanego, nadającego pieczywu przyjemny smak przypieczonej skórki chleba. Ten chleb, jak i inne rodzaje Schar chleb, nie ma dodatku skrobi pszennej, zamiast niej występuje skrobia kukurydziana.

Schar chleb wysoka wartość odżywcza

Chleb Schar ma różne dodatki, dzięki którym rośnie wartość odżywcza. Są to na przykład: siemię lniane, mąka quinoa, mąka kasztanowa, białko sojowe, mąka z soczewicy i mąka z ryżu brązowego. Wartość energetyczna jest podwyższana przez dodatek syropu z buraków cukrowych, syropu ryżowego, miodu. Schar chleb nie ma dodatku oleju palmowego, który zawiera kwasy tłuszczowe nasycone. Jako tłuszcz dodawany jest olej słonecznikowy.

Schar chleb jak stosować?

Schar chleb występuje jako cały bochenek lub w formie już pokrojonej. Schar chleb w opakowaniu można zamrażać. Kromki Schar chleb bardzo dobrze smakują po obróbce termicznej np.. tostowanie, grillowanie, podgrzane na patelni czy dodanie do gorącej zupy. Chleb Schar można podawać jako kanapki, tosty czy składniki zapiekanek. Schar chleb nie zawiera laktozy.

Chleb