OLEOFARM D-Vitum forte 2000 j.m. K2 (60 kaps.)

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 5904960012088
  • Producent: OLEOFARM
  • Dostępność: Jest Jest  (1 szt)
  • szt
  • 45,19 zł
  • cena produktu z VAT

Dodaj do mojej listy
Witaminy D i K pomagają w utrzymaniu zdrowych kości. Tkanka kostna , która nieustannie podlega procesom przebudowy, wymaga równowagi pomiędzy dwoma procesami jakie zachodzą w jej strukturach. Do procesów tych należy: rozkładanie tkanki kostnej, któremu towarzyszy uwalnianie wapnia oraz jednoczesne wbudowywanie m.in. wapnia do kości. Wraz z wiekiem następuje nasilenie pierwszego procesu - czyli rozkładu tkanki kostnej - dlatego ważne jest zapewnienie równowagi metabolizmu kości, które jest możliwe poprzez uzupełnianie z dietą odpowiednich składników: Witamina D pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów, a także w prawidłowym wchłanianiu i wykorzystywaniu wapnia i fosforu. Ponadto pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu wapnia we krwi i bierze udział w procesie podziału komórek. Witamina D wspiera również prawidłowe funkcjonowanie mięśnioraz odporność organizmu. Witamina K, podobnie jak witamina D, pomaga w utrzymaniu zdrowych kości. Organizm człowieka nie jest w stanie samodzielnie syntetyzować witaminy K2, w związku z czym zapotrzebowanie na tą witaminę pokrywane jest głównie z diety oraz w mniejszym stopniu dzięki syntezie prowadzonej przez bakterie jelitowe. Preparat D-Vitum forte 2000 j.m. K2 zawiera w swoim składzie witaminę K2 – menachinon-7 (MK-7). Ma to istotne znaczenie, ponieważ właśnie ta forma chemiczna witaminy K bierze udział w metabolizmie kostnym. Produkt D-Vitum forte 2000 j.m. K2 zawiera olej lniany o wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych omega-3, do których należy kwas alfa-linolenowy (ALA). Kwas alfa-linolenowy pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 2 g ALA dziennie. Preparat polecany jest osobom dorosłym w celu uzupełniania diety w witaminy D3 i K2 oraz kwasy tłuszczowe omega-3.
BEZGLUTENOWE
WEGETARIAŃSKI

Witamina D-Vitum forte 2000 j.m. K2

 

UWAGA! W przypadku przyjmowania leków przeciwzakrzepowych należy przed zastosowaniem preparatu skonsultować się z lekarzem.

 

Masa netto: 35g

Producent: OLEOFARM

Dystrybutor: Oleofarm Spółka z o.o.

Kraj pochodzenia: Polska

Składniki: olej tłoczony na zimno z nasion lnu (Linum usitatissimum), żelatyna (składnik otoczki), menachinon (witamina K2), cholekalcyferol (witamina D3), emulgator: monolaurynian polioksyetylenosorbitolu (polisorbat 20).

Dzienna porcja (1 kapsułka) zawiera: 75 µg witaminy K2 MK-7 (100%*), 50 µg (2000 j.m, 1000%*) witaminy D3 oraz 191 mg oleju z nasion lnu, w tym 95 mg kwasów tłuszczowych omega-3.
*% referencyjnej wartości spożycia

Warunki przechowywania: przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i ciemnym miejscu. Chronić przed światłem. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

 

Produkt wegetariański: NIE

Produkt wegański: NIE

Bez glutenu w składnikach: TAK

Bez cukru: TAK

Bez barwników: TAK

 

 

Bez glutenu w składnikach: Nie