BIO

PUCER Miód lipowy (400g) - BIO

Dodaj recenzję
Kod: 5902596655723
Producent: PUCER
Historia marki Pasieka PUCER sięga 1957 roku, kiedy do rodzinnego ogrodu przyleciały 2 roje pszczele. Pierwszy w rodzinie bartnik mazurski 14 - letni Włodzimierz Pucer (moj ojciec), zafascynowany życiem pszczół, jakie tętniło za płotem u sąsiada postanowił załaożyć pasiekę. Przy pomocy ojca, podpatrując sąsiada zrobił pierwsze dwa ule i zasiedlił w nich roje, które przyleciały do ogrodu. Stopniowo pasieka rozrastała się, z roku na rok zwiększając o 10-50 %. I tak młodzieńcza fascynacja stała się sposobem na życie...

Miód lipowy BIO

Miód nektarowy lipowy z mazurskiej pasieki ekologicznej należy do miodowych rarytasów. Jest jednym z najtrudniej dostępnych, ponieważ lipy rzadko rosną w tak dużym zagęszczeniu, by uzyskać odpowiednią ilość miodu. Ma wyrazisty smak i jest świetnym dodatkiem do rozmaitych potraw i deserów. Ceniony za pierwszą pomoc przy przeziębieniach.

 

Masa netto: 400g

Producent: PUCER

Pochodzenie: Polska

Warunki przechowywania: przechowywać w suchym, zacienionym i chłodnym miejscu.

 

Produkt BIO: TAK

Certyfikat BIO: Tak
Bezglutenowy (certyfikat): Nie
Bez laktozy: Nie
Wegetariański: Tak
Wegański: Nie
Bez glutenu w składnikach: Tak
Bez dodatku cukru: Nie

Przepis

Pstrąg bez oka, w porcjach na raz, kalafior w occie
Pstrąg bez oka, w porcjach na raz, kalafior w occie

s k ł a d n i k i :

1 pstrąg świeży

80 g masła

1 pęczek koperku

2–3-centymetrowy korzeń świeżego chrzanu

1 kalafior

świeży ocet jabłkowy do smaku

2–3 łyżki cukru drobnego

2–3 łyżki musztardy francuskiej

80 g żurawiny suszonej

koperek, natka pietruszki, sól, pieprz, cukier, liść laurowy, ziele angielskie

Pstrąga, tego z potoku, kroimy na dzwonka, mniej więcej 3-centymetrowej grubości. Oprószamy pieprzem, obkładamy koperkiem, by oddał swój aromat rybie. Kalafiora kroimy na grube plastry. W patelni gotujemy wodę – w proporcji szklanka wody i 50 ml octu. Dodajemy liść laurowy, ziele angielskie, ziarenka pierzu, bo chodzi tu o aromat, a nie ostrość, do smaku cukier. Na koniec musi być musztarda francuska składająca się z mnóstwa ziaren żółtej i brązowej gorczycy. Do tak powstałej marynaty wkładamy plastry kalafiora, sypiemy suszoną żurawinę dla smaku i koloru i dodajemy gałązki kopru. Całość nie tylko świetnie wygląda, ale także jest pyszna. Gdy kalafior moczy się w zalewie, zabieramy się do pstrąga, który jest obsypany pieprzem czarnym i obłożony gałązkami kopru. Koper odkładamy, a pstrąga delikatnie obtaczamy w mące z solą i smażymy z każdej strony na złoty kolor na maśle klarowanym. W trakcie smażenia posypujemy wiórkami tartego chrzanu.

P r o p o n u j ę  d o d a t e k :

4 jabłka

2 łyżki miodu

100 ml soku jabłkowego

Jabłka gotujemy w soku jabłkowym, dodajemy miód do smaku i gotowe.

 

 

Przepis pochodzi z książki "Cztery pory roku na polanie smaków" Andrzeja Polana