WEGETARIAŃSKI

CUKIERNIA ZANIEWICZ Sękacz podlaski Zaniewicza, mały, w kartoniku (250g)

Dodaj recenzję
Kod: 5908313235018

Sękacz podlaski wypiekamy z XIX wiecznej receptury przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Sękacz jest rękodziełem sztuki cukierniczej i stanowi dziedzictwo kulinarne Polski. Pochodzi z dziewiczych terenów Wschodnich Kresów Rzeczypospolitej. Tradycja wypieku sękaczy wywodzi się z dawnych Kresów Wschodnich Rzeczpospolitej. Wyjątkowa sztuka ręcznego wypieku sękaczy kultywowana jest na Południowym Podlasiu.

Sękacz to ciasto o niepowtarzalnym smaku i niezwykłym aromacie, bo też niezwykły jest sposób jego przyrządzania. Jego wypiek opiera się na tradycyjnych ludowych metodach. Sękacz swym kształtem przypomina jodłę, której igły przybrały złocistomiodową barwę bursztynu. Wypiek o tak oryginalnym wyglądzie będzie prawdziwą ozdobą Świątecznego, czy weselnego stołu. To prawdziwe rękodzieło sztuki cukierniczej.

Sękacz Podlaski Zaniewicza jest laureatem wielu prestiżowych nagród w Polsce i za granicą m.in. Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich POLAGRA FOOD 2000, oraz Złota Perła w Ogólnopolskim Konkursie na Najlepszy Produkt Regionalny "Nasze Kulinarne Dziedzictwo 2003 oraz wznowioną Perłę 2005". W 2006 roku otrzymał również nagrodę Polskiej Organizacji Turystycznej w konkursie "Turystyczna Pamiątka z Regionu".

Sękacz od Zaniewicza to wyśmienity pomysł na niezobowiązujący podarek, nawet dla gości z zagranicy - to tradycyjny polski wypiek.

Trwałość Sękacza - w suchym pomieszczeniu można przechowywać nawet do kilku miesięcy. Jest to wyjątkowe ciasto, które starzeje się szlachetnie, nabierając coraz większej kruchości, a nie tracąc tym samym smaku. Jeśli ktoś woli ciasto mniej suche, wystarczy wstawić do jego wnętrza kieliszek z wodą lub dla bardziej wytrawnych smakoszy kieliszek z alkoholem.

Masa netto: 250g 

Producent: CUKIERNIA ZANIEWICZ

Dystrybutor: Cukiernia Zaniewicz Sp. z o.o.

Kraj producenta: Polska

Składniki: jaja (45,3%), masło tradycyjne (18,1%), mąka pszenna (18,1%), cukier (18,1%), świeża cytryna (0,4%), 

*składniki pochodzące z kontrolowanych upraw ekologicznych pod kontrolą Ekogwarancja.

Wartości odżywcze w 100g:

Wartość energetyczna (kJ): 1978
Węglowodany (g): 53,0
Tłuszcz (g): 22,8
Cholesterol (mg): 273,6
Białko (g): 12,2
Sól (g): 2,8

Alergeny: jaja, mleko, pszenica

Certyfikat: Produkt rolnictwa ekologicznego pod kontrolą Ekogwarancja 

Warunki przechowywania: przechowywać w suchym i chłodnym miejscu 

Produkt naturalny: TAK 

Produkt wegetariański: TAK 

Produkt wegański: NIE 

Bez glutenu: NIE  

Bez laktozy: NIE

Bez cukru: NIE

Bez barwników: TAK 

Bez konserwantów: TAK 

Bez jaj: NIE

Bez orzechów: TAK 

Bez drożdży: TAK