Dlaczego warto wybierać sklep z naturalnymi kosmetykami? Dowiedz się, czego w nim nie znajdziesz!

 

Jednym z typowych problemów współczesności są różnego rodzaju alergie. Duża ich część to rezultat stosowania środków, które... teoretycznie mają naszemu zdrowiu i pięknu służyć, czyli wszelkiego typu kosmetykom, w których pełno jest szczególnie za takie kłopoty odpowiedzialnych konserwantów i środków zapachowych. A to tylko jeden z całego szeregu rodzajów problemów zdrowotnych, z jakimi możemy się borykać. Chyba, ze będziemy rozważnie wybierali stosowane produkty.

Zróbmy rzetelny rachunek zysków i strat

Na naszym blogu wspominaliśmy już o tym, w jaki sposób rozpoznawać kosmetyki naturalne, a także jakie można znaleźć typowe różnice w ich składach. Dziś zajmijmy się tym nieco wnikliwiej i dowiedzmy się także, dlaczego właściwie są one tak istotne.

Do wielu popularnych wyrobów dodawane są oleje mineralne i parafina. Ich działanie na pierwszy rzut oka może się wydawać obojętne, albo nawet pożądane, jako że pozwala na wyrównywanie nierówności i przebarwień i utrudnia wysuszanie. Niestety, taka nieprzenikalna warstwa sprzyja rozwojowi bakterii beztlenowych, te zaś prowadzą m.in. do alergii, łatwiej też o zmiany trądzikowe, rośnie przy tym wrażliwość na promienie słoneczne. Parafina jest w dodatku nierozkładalna i odkłada się w organizmie. Tak samo jak np. silikony, często obecne np. w kremach.

Aby móc nadać produktowi odpowiednią trwałość, potrzebne są konserwanty – najtańsze są rzecz jasna te sztuczne. Często w tej roli występują parabeny. Skutecznie zatrzymują rozwój bakterii, za to powodują zaburzenia w gospodarce hormonalnej, co grozi szczególnie kobietom, w rezultacie zwiększając ryzyko pojawiania się nowotworów.

Oprócz trwałości, pożądany przez klientów wyrób musi mieć odpowiednią konsystencję. Aby ją uzyskać, nierzadko dodawane są glikole polietylenowe. Osłabiają one naturalną barierę lipidową skóry, przez co łatwiej ulega ona przesuszeniu.

Czyż nie otwiera się pudełeczka czy tubki z przyjemnością, gdy zawartość pięknie pachnie? Niestety, często jest to efekt zastosowania zapachów syntetycznych, łatwo wchłanianych przez organizm, co prowadzi do alergii, także skórnych.

O piękno nie trzeba dbać o kosztem zdrowia

Powyżej opisaliśmy tylko część szeroko stosowanych przez przemysł kosmetyczny substancji, które niekoniecznie dobrze służą naszemu zdrowiu. Przyczyna ich stosowania jest jedna – koszty, przy czym jest to nie tyle ich minimalizacja, co maksymalizacja niebotycznych zysków wielkich koncernów.

Tymczasem, jak łatwo przekonać się przeglądając ofertę przygotowaną przez nasz sklep z naturalnymi kosmetykami, całkowicie bezpieczne, wysokiej jakości wyroby wcale nie muszą być drogie. Ponadto, nasze organizmy naprawdę potrafią w dużym stopniu o siebie zadbać – warto więc sięgać po produkty czerpiące bezpośrednio z natury, które zdolności te znakomicie wspomagają, nie czyniąc mu żadnych szkód. Organic24 zaprasza do składania zamówień!