WEGETARIAŃSKI BIO

*ZŁOTO POLSKIE Olej lniany nieoczyszczony (500ml) - BIO (f)

 • Dodaj recenzję
 • Kod: 5902020648178
  Producent: ZŁOTO POLSKIE
 • Należy do najwyższej kategorii jakościowej produktów olejowych zwanych olejami dziewiczymi - extra vergine. Olej ten jest nieoczyszczany i przechowywany w warunkach chłodniczych, przez co jest biologicznie aktywny i zachowują wszystkie cenne wartości odżywcze. Olej jest tłoczony w procesie mechanicznym i poddany jedynie procesowi naturalnej sedymentacji. Wytłoczony olej pozostaje dokładnie taki sam, jak w ziarenku. Zawiera naturalny osad i zawiesiste cząstki roślinne, ponieważ nie przechodzi procesu filtracji. Transport olejów odbywa się w termoizolacyjnych opakowaniach zapewniających bezpieczeństwo i najwyższą jakość produktu. Produkt należy przechowywać wyłącznie w warunkach chłodniczych.

  Olej lniany nieoczyszczony

  Olej lniany należy stosować wyłącznie na zimno!

  Można spożywać bezpośrednio w celach suplementacji kwasów Omega- 3 lub jako dodatek do potraw. Świetnie nadaje się jako składnik dressingów i sosów do sałatek, surówek oraz gotowanych warzyw. Sprawdzi się również do polewania ugotowanych ziemniaków, kasz, ryżu lub pierogów. 

  W diecie dr Budwig olej lniany należy używać do sporządzania pasty serowej. Od 2 do 6 łyżek stołowych oleju lnianego zmiksować z 12,5 dkg chudego twarogu z dodatkiem kefiru lub jogurtu. Miksować do uzyskania konsystencji majonezu. Można przyprawić według własnego gustu, używając różnych przypraw: ziół, warzyw lub owoców. 

  Olej lniany jest również cennym naturalnym kosmetykiem- można używać bezpośrednio na skórę i włosy lub jako dodatek do gotowych kosmetyków.

  • 10 stopniowy
  • nieoczyszczony
  • zimnotłoczony
  • biologicznie aktywny

  Olej lniany ekologiczny został wyprodukowany z zachowaniem wszystkich zasad uprawy i produkcji ekologicznej. Certyfikat ekologiczny (logo zielonego listka na etykiecie) to gwarancja najwyższej jakości oraz pewność, że surowiec pochodzi z certyfikowanych upraw ekologicznych, na których nie stosuje się substancji toksycznych.

  Oleje Złoto Polskie należą do najwyższej kategorii jakościowej produktów olejowych zwanych olejami dziewiczymi. Są nieoczyszczane i przechowywane w warunkach chłodniczych, przez co są biologicznie aktywne i zachowują wszystkie cenne wartości odżywcze. Tłoczone w procesie mechanicznym i poddane jedynie procesowi naturalnej sedymentacji. Wytłoczony olej pozostaje dokładnie taki sam, jak w ziarenku. Zawiera naturalny osad i zawiesiste cząstki roślinne, ponieważ nie przechodzi procesu filtracji. Transport olejów odbywa się w styropianowych, termoizolacyjnych opakowaniach zapewniających bezpieczeństwo i najwyższą jakość produktu. Produkt należy przechowywać wyłącznie w warunkach chłodniczych. (Sprzedaż wyłącznie z lodówek).

  Nazwa  oleje 10 stopniowe oznacza, że olej na żadnych etapie przechowywania nie miał wyższej temperatury niż 10 st C, co gwarantuje, że nie nastąpiło utlenienie (zepsucie) kwasów tłuszczowych Omega 3 i Omega 6. Nie ma innej metody prócz schładzania, która gwarantowałaby najwyższą jakość oleju.

  Wszystkie oleje firmy Złoto Polskie to oleje pochodzące z pierwszego tłoczenia na zimno, nierafinowane.

  Ekologiczny olej lniany pozyskiwany z wysokolinolenowych odmian nasion lnu zwyczajnego (Linum usitatissimum) jest olejem o żółtawej barwie i charakterystycznym, orzechowo- goryczkowym smaku. Dzięki stosowanej metodzie tłoczenia na zimno olej jest taki sam jak w nasionku siemienia lnianego oraz zachowuje wszystkie cenne właściwości.

  Olej lniany charakteryzuje się wysoką zawartością kwasów tłuszczowych Omega-3 (kwas alfa- linolenowy ALA).  Kwasy tłuszczowe Omega- 3 należące do rodziny Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych (NNKT) są niezwykle istotne dla organizmu i powinny być dostarczane wraz z pożywieniem w ramach zbilansowanej diety.

   

  Pojemność: 500ml 
  Producent: Złoto Polskie

  Składniki: olej lniany

  Wartość odżywcza produktu na 100g:

  Wartość energetyczna (kJ/kcal): 3700 kJ/ 900 kcal

  Białko (g): 0,0

  Węglowodany (g): 0,0

  - w tym cukry (g): 0,0

  Tłuszcz (g): 92,0

  - w tym kwasy tłuszczowe nasycone (g): 10,0

  - w tym kwasy tłuszczowe jednonasycone (g): 21,92

  - w tym kwasy tłuszczowe wielonasycone (g): 67,98

  Sól (g): 0,0

  Kwasy Omega-3 (g): 52,74