WEGETARIAŃSKI

ALLNET Sękacz podlaski Zaniewicza, w kartoniku (1kg)

 • Dodaj recenzję
 • Kod: 5908313235070
 • Sękacz podlaski BIO

  Waga: 1kg.

  Producent: Cukiernia Zaniewicz.

  Produkt rolnictwa ekologicznego pod kontrolą Ekogwarancja.

  Produkt na zamówienie - czas realizacji do 1 tyg.

  Sękacz podlaski wypiekamy z XIX wiecznej receptury przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Sękacz jest rękodziełem sztuki cukierniczej i stanowi dziedzictwo kulinarne Polski. Pochodzi z dziewiczych terenów Wschodnich Kresów Rzeczypospolitej.


  Tradycja wypieku sękaczy wywodzi się z dawnych Kresów Wschodnich Rzeczpospolitej. Wyjątkowa sztuka ręcznego wypieku sękaczy kultywowana jest na Południowym Podlasiu. Sękacz to ciasto o niepowtarzalnym smaku i niezwykłym aromacie, bo też niezwykły jest sposób jego przyrządzania. Jego wypiek opiera się na tradycyjnych ludowych metodach. Sękacz swym kształtem przypomina jodłę, której igły przybrały złocistomiodową barwę bursztynu. Wypiek o tak oryginalnym wyglądzie będzie prawdziwą ozdobą Świątecznego, czy weselnego stołu. To prawdziwe rękodzieło sztuki cukierniczej.

  Sękacz Podlaski Zaniewicza jest laureatem wielu prestiżowych nagród w Polsce i za granicą m.in. Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich POLAGRA FOOD 2000, oraz Złota Perła w Ogólnopolskim Konkursie na Najlepszy Produkt Regionalny "Nasze Kulinarne Dziedzictwo 2003 oraz wznowioną Perłę 2005". W 2006 roku otrzymał również nagrodę Polskiej Organizacji Turystycznej w konkursie "Turystyczna Pamiątka z Regionu".

  Sękacz od Zaniewicza to wyśmienity pomysł na niezobowiązujący podarek, nawet dla gości z zagranicy - to tradycyjny polski wypiek, estetycznie opakowany (informacje w trzech językach, polski, angielski i niemiecki).

  Trwałość Sękacza - w suchym pomieszczeniu można przechowywać nawet do kilku miesięcy. Jest to wyjątkowe ciasto, które starzeje się szlachetnie, nabierając coraz większej kruchości, a nie tracąc tym samym smaku. Jeśli ktoś woli ciasto mniej suche, wystarczy wstawić do jego wnętrza kieliszek z wodą lub dla bardziej wytrawnych smakoszy kieliszek z alkoholem.