WEGETARIAŃSKI

CUKIERNIA ZANIEWICZ Sękacz podlaski Zaniewicza, w kartoniku (1kg)

 • Dodaj recenzję
 • Kod: 5908313235070
 • Sękacz podlaski wypiekamy z XIX wiecznej receptury przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Sękacz jest rękodziełem sztuki cukierniczej i stanowi dziedzictwo kulinarne Polski. Pochodzi z dziewiczych terenów Wschodnich Kresów Rzeczypospolitej. Tradycja wypieku sękaczy wywodzi się z dawnych Kresów Wschodnich Rzeczpospolitej. Wyjątkowa sztuka ręcznego wypieku sękaczy kultywowana jest na Południowym Podlasiu.

  Sękacz to ciasto o niepowtarzalnym smaku i niezwykłym aromacie, bo też niezwykły jest sposób jego przyrządzania. Jego wypiek opiera się na tradycyjnych ludowych metodach. Sękacz swym kształtem przypomina jodłę, której igły przybrały złocistomiodową barwę bursztynu. Wypiek o tak oryginalnym wyglądzie będzie prawdziwą ozdobą Świątecznego, czy weselnego stołu. To prawdziwe rękodzieło sztuki cukierniczej.

  Sękacz Podlaski Zaniewicza jest laureatem wielu prestiżowych nagród w Polsce i za granicą m.in. Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich POLAGRA FOOD 2000, oraz Złota Perła w Ogólnopolskim Konkursie na Najlepszy Produkt Regionalny "Nasze Kulinarne Dziedzictwo 2003 oraz wznowioną Perłę 2005". W 2006 roku otrzymał również nagrodę Polskiej Organizacji Turystycznej w konkursie "Turystyczna Pamiątka z Regionu".

  Sękacz od Zaniewicza to wyśmienity pomysł na niezobowiązujący podarek, nawet dla gości z zagranicy - to tradycyjny polski wypiek.

  Trwałość Sękacza - w suchym pomieszczeniu można przechowywać nawet do kilku miesięcy. Jest to wyjątkowe ciasto, które starzeje się szlachetnie, nabierając coraz większej kruchości, a nie tracąc tym samym smaku. Jeśli ktoś woli ciasto mniej suche, wystarczy wstawić do jego wnętrza kieliszek z wodą lub dla bardziej wytrawnych smakoszy kieliszek z alkoholem.

  Masa netto: 1kg 

  Producent: CUKIERNIA ZANIEWICZ

  Dystrybutor: Cukiernia Zaniewicz Sp. z o.o.

  Kraj producenta: Polska

  Składniki: jaja (45,3%), masło tradycyjne (18,1%), mąka pszenna (18,1%), cukier (18,1%), świeża cytryna (0,4%), 

  *składniki pochodzące z kontrolowanych upraw ekologicznych pod kontrolą Ekogwarancja.

  Wartości odżywcze w 100g:

  Wartość energetyczna (kJ): 1978
  Węglowodany (g): 53,0
  Tłuszcz (g): 22,8
  Cholesterol (mg): 273,6
  Białko (g): 12,2
  Sól (g): 2,8

  Alergeny: jaja, mleko, pszenica

  Certyfikat: Produkt rolnictwa ekologicznego pod kontrolą Ekogwarancja 

  Warunki przechowywania: przechowywać w suchym i chłodnym miejscu 

  Produkt naturalny: TAK 

  Produkt wegetariański: TAK 

  Produkt wegański: NIE 

  Bez glutenu: NIE  

  Bez laktozy: NIE

  Bez cukru: NIE

  Bez barwników: TAK 

  Bez konserwantów: TAK 

  Bez jaj: NIE

  Bez orzechów: TAK 

  Bez drożdży: TAK