Skóra Twojej twarzy musi być nawilżona. Zadbaj o to!

 

  Korzystny wygląd to jeden z najważniejszych warunków zachowania dobrego samopoczucia i pewności siebie. Szczególną rolę odgrywa rzecz jasna twarz. Jej zaniedbanie zawsze stanie się od razu widoczne, zaś skóra otoczona odpowiednią opieką, stanowić będzie wielki atut niezależnie od typu urody. Bardzo ważnym elementem jest jej nawilżanie. Dowiedzmy się dlaczego.

Niech Twój wiek pozostanie zagadką

Nasz organizm to nigdy niezamierający plac budowy, na którym nowe komórki zajmują miejsce starych. Nie inaczej dzieje się na skórze – proces odnowy naskórka ma charakter ciągły i by następował z należytą skutecznością, niezbędna jest dostateczna ilość wody, która wraz z keratyną i sebum tworzy płaszcz hydrolipidowy. Skóra to jednak dość złożona struktura – o jej wyglądzie i kondycji, a więc także elastyczności i jędrności, decyduje także stan włókien kolagenowych i elastynowych. Alby produkcja kolagenu i elastyny (za co odpowiadają fibroblasty) mogła dostarczać tych substancji dostatecznie dużo, także niezbędna jest woda.

O tym, że skóra uległa przesuszeniu, da o sobie znać w sposób wyraźny i trudny do zbagatelizowania. Pozbawiona solidnego płaszcza hydrolipidowego stanie się znacznie bardziej podatną na podrażnienia, zmieniać zacznie się oczywiście także jej wygląd. Osłabiona, mniej elastyczna i wiotczejąca dużo szybciej pokrywa się zmarszczkami, a więc twarz zaczyna sprawiać wrażenie starszej niż w rzeczywistości. Nie dopuść do tego! Konsekwentnie dbając o nawilżenie skóry możesz osiągnąć efekt odmłodzenia.

Rozważnie dobieraj kremy i ciesz się młodym wyglądem

Stan skóry jest rzecz jasna rezultatem bardzo wielu czynników. Należy do nich wiek i zmiany hormonalne, ekspozycja na promienie słoneczne, jakość wody wykorzystywanej do celów higienicznych (przede wszystkim obecność chloru), stres, mało snu, czy dieta (trzeba dbać o dostarczanie witaminy A, z grupy B, witaminy E, a także cynku i kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6). Poza tym wszystkim bardzo ważne jest jednak również odpowiednie nawodnienie – nie tylko dla skóry, ale i całego organizmu, niedostatki w tym zakresie owocują odczuwalnym zmęczeniem i złym samopoczuciem. To jest więc pierwsza rzecz, o jaką warto zadbać: pijmy odpowiednio dużo napojów!

Druga to wspomożenie pracy skóry poprzez odpowiednie kosmetyki, które pomogą związać wodę w jej głębszych warstwach, a także utrudnią jej odparowywanie poprzez wzmocnienie płaszcza hydrolipidowego. Tutaj jednak potrzebna jest rozwaga, bowiem efekty te uzyskuje się za pomocą rozmaitych substancji, nie zawsze nam na dłuższą metę dobrze służących. Naturalny krem do twarzy o działaniu nawilżającym, jakich dużo włączyliśmy do oferty sklepu Organic24, to najlepszy wybór. Dzięki niemu zachowasz atrakcyjny wygląd bez żadnego ryzyka, a przede wszystkim zdrowie. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy! Zapraszamy do zakupów.