***WILD OCEAN Dorsz filet (500g) (f)

 • Dodaj recenzję
 • Kod: 4026813280190
  Producent: WILD OCEAN
 • Dorsz  to ryba o delikatnym mięsie jasno kremowej barwy. Mięso jest dość zwarte i podczas obróbki cieplnej dzieli się na jędrne płatki. W smaku delikatnie rybne, raczej neutralne dzięki czemu można je przyrządzać w różnoraki sposób. Dorsz to ryba niskokaloryczna i lekkostrawna. Jest doskonały smażony, ale także pieczony. Można z niego przygotować pyszny gulasz z warzywami lub wykorzystać jako wkładkę mięsną do jarzynowego bulionu.

  Dorsz filet 

  Oprócz walorów smakowych ryba ta jest bogata w witaminy i wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Stanowi cenne źródło białka, kwasów omega 3 i 6, witamin z grupy B, witaminy A, witaminy D i witaminy E. Dorsz dostarcza także sporo minerałów, takich jak fosfor, magnez, selen. Zawiera 65% tłuszczu, z którego wyrabia się tran. 

  Dorsza wolno go poławiać tylko z certyfikowanych przez MSC łowisk.

  MSC (Marine Stewardship Council) to niezależna organizacja non-profit, która wyznacza standardy zrównoważonego rybołówstwa. Niebieskie logo MSC oznacza, że ryby pochodzą ze stabilnych, dobrze zarządzanych łowisk, a połowy przeprowadzane są w sposób niezagrażający środowisku naturalnemu, pozostawiając więcej dzikich ryb w morzach i oceanach.

  Sposób przygotowania: Wyjąć filety z opakowania, rozmrażać przez 3 godziny w temperaturze pokojowej lub przez 6 godzin w lodówce, wypłukać bieżącą wodą i osuszyć.

  Masa netto: 500g

  Producent: WILD OCEAN

  Dystrybutor: Bio Planet

  Kraj producenta: Niemcy

  Kraj pochodzenia składników: Islandia

  Składniki: dorsz*, woda. 

  *dorsz pochodzi ze zrównoważonego rybołówstwa.

  Wartości odżywcze w 100g:

  Wartość energetyczna (kcal): 78
  Tłuszcz (g): 0,7

  Białko (g): 17,7

  Alergeny: parwalbuminy występujące w mięsie dorsza

  Certyfikat: MSC

  Warunki przechowywania: przechowywać w temperaturze poniżej - 18°C. Produkt głęboko mrożony. Nie zamrażać ponownie po rozmrożeniu.

  Produkt naturalny: TAK 

  Produkt wegetariański: NIE

  Produkt wegański: NIE  

  Bez glutenu: TAK 

  Bez laktozy: TAK

  Bez cukru: TAK

  Bez sztucznych barwników: TAK 

  Bez konserwantów: TAK 

  Bez jaj: TAK

  Bez orzechów: TAK 

  Bez drożdży: TAK