WEGETARIAŃSKI BIO

*IMPORT Ziemniaki wczesne ekologiczne [na wagę] (500g) - BIO (i) (f)

 • Dodaj recenzję
 • Kod: 283447???????
 • Ziemniak młody BIO

  Ziemniaki 100g ziemniaków dostarcza ok. 90 kcal głównie pod postacią łatwostrawnych i przyswajalnych węglowodanów (skrobi). Ziemniaki posiadają wszystkie aminokwasy niezbędne człowiekowi, prawie nie zawierają tłuszczu, są bogate w potas i magnez.

  Ponieważ gotowanie w wodzie wypłukuje z ziemniaków większość witamin i minerałów, dlatego najwyższą wartość mają ziemniaki pieczone lub gotowane na parze. Aby zachować wszelkie wartości odżywcze dobrym sposobem jest gotowanie ziemniaków w zupie czy też w mundurkach. Tylko w przypadku, gdy pod skórką gromadzi się solanina, toksyczny alkaloid, zdradzający swoją obecność zieloną warstwą, trzeba ziemniaki obierać możliwie grubo, usuwając zielone miejsca. Wtedy też wyjątkowo lepiej jest ziemniaki gotować, a nie piec, gdyż solanina rozpuszcza się w wodzie i do niej przechodzi.

  Spożywanie ziemniaków sprzyja pracy jelit, a mączka ziemniaczana ma właściwości gojące. Ziemniaki działają korzystnie na nerki, a wywar z obierzyn rozpuszcza złogi w nerkach, dzięki zawartości rutyny korzystnie wpływają na serce. Mają również tą zaletę, że spożywane bez dodatku tłuszczów będą stanowić sycące, lecz nietuczące danie.  

   

  Masa netto: 500g

  Dystrybutor: Eko Wital

  Kraj pochodzenia: