BIO

(3x Opakowanie zbiorcze) JAVA Woda mineralna niegazowana Alkaliczna pH 9,2 (18x1,5l)

Dodaj recenzję
Kod: 5907784827098x18
Producent: JAVA

JAVA Woda niegazowana pet (1,5l)

Woda Java w 1,5l butelce.

Dodaje energii na cały dzień. Organizm potrzebuje min. 2 litrów wody w ciągu dnia, dlatego należy pamiętać o jej większym dostarczaniu szczególnie podczas upałów, ćwiczeń fizycznych czy infekcji. Poza piciem czystej wody należy dostarczać ją w diecie poprzez spożywanie bogatych w wodę warzyw i owoców.

 

Objętość netto: 1,5l X 18

Producent:  WODY KARPACKIE SP. Z O.O.

Dystrybutor: KJK Biuro Handlowe Sp. z o.o.

Kraj pochodzenia: Polska

Warunki przechowywania: przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.

 

Produkt naturalny: TAK 

Produkt wegetariański: TAK 

Produkt wegański: TAK 

Bez cukru: TAK 

Bez barwników: TAK 

Bez konserwantów: TAK 

 

JAVA –  to naturalna średniozmineralizowana woda alkaliczna (zasadowa) o niespotykanie wysokim pH. Jest nieskazitelnie czystą, niczym nieuzdatnianą, doskonałą w smaku wodą, o jednym z najwyższych, zasadowych odczynów pH wśród wód w Europie i na świecie. Jej źródło bije w sercu Podkarpacia.

Posiada unikalny w skali Europy zasadowy wskaźnik pH 9,2. 

Wysoka zasadowość wody JAVA ma pozytywny wpływ na cały organizm. Dzięki temu jest zalecana w przypadku zakwaszenia organizmu. W kwaśnym środowisku rozwijają się choroby stawów, żołądka, nerek, wątroby, miażdżyca, cukrzyca, osteoporoza, a także nowotwory! 

Regularne spożywanie wody zasadowej pomaga przywrócić równowagę kwasowo-zasadową w naszym organizmie. Poprawia sprawność fizyczno-intelektualną. Wspiera także proces termoregulacji ciała.

Woda alkaiczna JAVA rozlewana jest bez procesu uzdatniania, aby jej właściwości nie ulegały zmianie po butelkowaniu. 

Woda JAVA o wysokim pH przeznaczona jest do codziennego spożycia.

 

Suma składników mineralnych 1050 mg/l

KATIONY mg/l

ANIONY mg/l

Sód Na+ 322,4 Wodorowęglany HCO-3 562
Wapń Ca2+ 2 Węglany CO2-3 105,2
Potas K+ 1,4 Chlorki Cl- 36,1
Magnez Mg2+ 1,22 Siarczany SO2-4 10,8

 

Historia JAVY naturalnej wody alkalicznej sięga początków XX wieku.
W tamtym czasie, w trakcie poszukiwań ropy naftowej w brzozowskim lesie wykopano 300-metrową studnię. Okazało się jednak, że zamiast "czarnego złota"  znajdują się tam obfite źródła solanki jodowo-bromowej. Po tym zdarzeniu gmina Brzozów zasłynęła dzięki leczniczym wodom mineralnym.

Ówczesny biskup przemyski, zafascynowany tym odkryciem, zdecydował o budowie zakładu zdrojowego. Tak powstało Uzdrowisko Brzozów-Zdrój, specjalizujące się w leczeniu reumatyzmu, krzywicy, miażdżycy i niewydolności nerek, które niestety zostało zniszczone w trakcie II wojny światowej.
Dziś na tych terenach znajduje się ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna: „Brzozów Zdrój”, ale wciąż można napotkać tam ślady istnienia zakładu zdrojowego.

W tym właśnie miejscu, w otoczeniu przepięknych krajobrazów jednego z najpiękniejszych i najczystszych zakątków Polski - Pogórza Dynowskiego, w niewielkiej miejscowości Humniska, źródło ma niezwykła woda. Chociaż płynęła pod powierzchnią ziemi w głębi karpackiego fliszu wiele stuleci, dopiero przed dekadą po raz pierwszy wypłynęła na powierzchnię. W czerwcu 2013 r. Główny Inspektor Sanitarny uznał wodę z tego źródła za naturalną wodę mineralną i nadał jej nazwę JAVA.

Dlaczego woda wydobywana właśnie tam ma tak zbawienny wpływ na organizm?

Na to pytanie odpowiada współczesna nauka. Główną cechą wody JAVA jest pH o wartości 9,2-9,4. To jedna z najwyższych wartości wśród wód alkaicznych w Europie i na świecie! Potwierdzają to badania przeprowadzone w Instytucie Hydrogeologicznym AGH. JAVA wpisana jest też do Europejskiego Rejestru Wód Mineralnych. Dla porównania pH wody butelkowanej ma z reguły pH około 7.

Z "żywych wód" alkalicznych korzysta od wielu lat na całym świecie medycyna naturalna. 
To woda, która nie tylko gasi pragnienie i optymalnie nawadnia, ale też wspiera oczyszczanie organizmu z toksyn, pozytywnie wpływa na skórę oraz pomaga obniżyć poziom stresu.
Im wyższe pH wody, a więc jej zasadowość, tym skuteczniejsze jest jej pozytywne oddziaływanie na organizm.

Ujemny REDOX

Woda alkaliczna JAVA jest antyoksydantem, posiada ujemny potencjał REDOX. Przy samym źródle dochodzi on do -320 miliwoltów, natomiast w butelce ok. -6 mv. Większość wód mineralnych dostępnych w sklepach ma dodatni potencjał Redox, średnio powyżej 200 mv. Niski lub ujemny potencjał utleniająco-redukcyjny stwierdzono jedynie w "cudownych" wodach m.in. w Lurdes we Francji, Nordenau w Niemczech, Tlacote w Meksyku. Badania naukowe wykazały, że im niższy potencjał redox wody, tym bardziej chroni ona nasz organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników i utleniaczy, ogranicza rozwój wielu chorób cywilizacyjnych oraz spowalnia proces starzenia się ludzkiego organizmu.

Równowaga kwasowo-zasadowa

Od lat dietetycy przekonują, że zdrowa dieta powinna zawierać produkty zasadowe i o niskiej kwasowości. Wbrew nazwie kwasowość pożywienia nie ma związku z jego smakiem, ale z odczynem pH. Im bardziej zbliżony jest on do pH krwi, tym lepiej. Co ciekawe – im bardziej produkt jest zasadowy i im częściej powinien być spożywany, tym niżej na tradycyjnej piramidzie żywieniowej się znajduje! Próbując odżywiać się zgodnie z zachowaniem równowagi kwasowo-zasadowej, stosuje się więc zdrową dietę.

Optymalne pH krwi wynosi między 7,35 a 7,45 – jest to pH zasadowe. Potrzebne jest to do prawidłowego przebiegu przemiany materii, pracy płuc czy nerek i już niewielkie odchylenia mogą powodować problemy zdrowotne.

Należy unikać produktów, które mają niskie pH, a więc są kwaśne. Do objawów związanych z obniżeniem zasadowości w organizmie należą m.in.:

  • bóle mięśni i stawów
  • problemy skórne
  • obrzęki
  • cellulit
  • zaburzenia snu
  • bóle głowy
  • zmęczenie
  • wypadanie włosów
  • łamliwość paznokci
  • czy podkrążone oczy.

Poważne zaburzenia zarówno w jedną, jak i w drugą stronę prowadzą do kwasicy albo zasadowicy.

Aby rozpoznać, które z produktów są zasadowe, a które zakwaszające stosuje się tzw. wskaźnik PRAL.

 

Czym jest wskaźnik PRAL?

Wskaźnik PRAL (Potencial Renal Acid Load), mówi o potencjalnym obciążeniu nerek kwasem, a więc o zakwaszeniu moczu, po spożyciu poszczególnych produktów. Aby ją wykorzystać ten wskaźnik należy znać ilość białka, fosforu, potasu, magnezu i wapnia w produkciei zastosować poniższy wzór:

PRAL = 0,49・białko (g) + 0,037・fosfor (mg) – 0,021・potas (mg) – 0,026・magnez (mg) – 0,013・wapń (mg)

 

Produkty zasadowe i zakwaszające

Jak we wszystkim, również w diecie powinno zachować się zdrowy balans. Dotyczy to również tematu produktów zasadowych i zakwaszających. Nie byłoby dobrze zlikwidować całkowicie którejkolwiek z tych grup produktów. Ważne jest, by ilość produktów zakwaszających w codziennej diecie była mniejsza, niż tych zasadowych

Do najbardziej zakwaszających produktów, o najwyższym wskaźniku PRAL na 100 g produktu należą: serymięsojajazboża, inne produkty mleczne, napoje gazowane, orzechy. Zasadowe produkty to z kolei miód, wino, owoce – świeże i suszone, warzywakawa i co ciekawe – biały cukier.

Do produktów zasadowych, o ujemnym wskaźników PRAL należy też woda JAVA, której pH wynosi aż 9,2! Zostało to potwierdzone w badaniach Instytutu Hydrogeologicznego AGH.

Warto pamiętać, że na 1000 kcal spożytego pokarmu należy wypijać 1 litr płynów. Woda JAVA będzie najlepszym wyborem, ponieważ jej właściwości – w tym odpowiednia ilość jonów i składników mineralnych – nie ulegają zmianie przy butelkowaniu.

 

Polecamy również inny wariant wody JAVA:

-> JAVA  woda alkaliczna o ekonomicznej pojemności 10L

Certyfikat BIO: Tak
Bezglutenowy (certyfikat): Nie
Bez laktozy: Nie
Wegetariański: Nie
Wegański: Nie
Bez glutenu w składnikach: Nie
Bez dodatku cukru: Nie