*OLEOFARM LenVitol Olej lniany nieoczyszczony (1l) (f)

Dodaj recenzję
Kod: 5907078675527
Producent: OLEOFARM
Olej lniany LenVitol powstaje tradycyjną metodą tłoczenia na zimno i może być stosowany w diecie opracowanej przez dr Budwig. Charakteryzujących się wysoką zawartością tłuszczów wielonienasyconych oraz kwasów tłuszczowych omega-3. Zawarte w nim wielonienasycone kwasy tłuszczowe: kwas alfa-linolenowy (omega-3) i kwas linolowy (omega-6) należą do Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych (NNKT). Zastępowanie w diecie tłuszczów nasyconych tłuszczami nienasyconymi pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi(jedno- i wielonienasycone kwasy tłuszczowe są tłuszczami nienasyconymi). NNKT są potrzebne dla prawidłowego wzrostu i rozwoju dzieci. Korzystny efekt występuje w przypadku dziennego spożycia 2g kwasu alfa- linolenowego (ALA) i dziennego spożycia 10g kwasu linolowego (LA)

LenVitol olej lniany budwigowy tłoczony na zimno. Suplement diety.

Skład: olej lniany tłoczony na zimno wysokolinolenowy.
Objętość netto: 1000ml

Dzienna porcja zawiera:

30ml (28g):
Kwasy tłuszczowe wielonienasycone 20g
(w tym:
omega-3 (kwas alfa-linolenowy) 16g
omega-6 (kwas linolowy) 4g)
Kwasy tłuszczowe jednonienasycone 5g

90ml (84g):
Kwasy tłuszczowe wielonienasycone 62g
(w tym:
omega-3 (kwas alfa-linolenowy) 49g
omega-6 (kwas linolowy) 13g)
Kwasy tłuszczowe jednonienasycone 14g


Wyprodukowano przez
Oleofarm Sp. z o. o., ul. Mokronoska 8, 52-407 Wrocław.

Zastosowanie: olej lniany LenVitol polecany jest dla dzieci powyżej 3-go roku życia i dorosłych w celu uzupełniania w diecie wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, w szczególności kwasów omega-3.

Zalecane spożycie: dzieci powyżej 3-go roku życia - 30ml (ok. 2 łyżki stołowe), dorośli - od 30 do 90ml (ok. 2-6 łyżek stołowych) dziennie w trakcie posiłków. LenVitol można spożywać w postaci pasty z chudym białym serem. W tym celu należy zmiksować olej lniany z 12,5dkg chudego białego sera z dodatkiem chudego kefiru bądź jogurtu. Olej z serem należy miksować do momentu otrzymania pasty o konsystencji majonezu. Pastę można podawać na słodko lub słono z dodatkiem warzyw, ziół lub owoców. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia. Korzystne efekty można zaobserwować po 3 miesiącach stosowania suplementu.

UWAGA! Partie oleju lnianego mogą różnić się od siebie smakiem, zapachem i kolorem (dopuszczalny jest np. posmak goryczkowy, ziołowy itp.), co wynika z obecności naturalnych związków smakowych w nasionach lnu i nie wpływa na jakość oleju. Może wytrącić się naturalny osad. Olej lniany powinien być stosowany wyłącznie na zimno - nie należy podgrzewać i smażyć na nim potraw, gdyż powoduje to utratę wartości odżywczych.

Przechowywać w temperaturze 4-10st.C, w szczelnie zamkniętej butelce, z dala od źródeł światła. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.