WEGETARIAŃSKI BIO

*SCHWARZWALDMILCH Mleko 1,5% UHT (1l)

Kod: 4046700501092
Producent: SCHWARZWALDMILCH
Mleko ekologiczne o przedłużonej trwałości i niskiej 1,5% zawartości tłuszczu.
Objętość netto: 1L
Producent: SCHWARZWALDMILCH
Dystrybutor: Eko Wital
Kraj pochodzenia: Niemcy
Składniki: mleko UHT 1,5% tłuszczu, enzym: laktaza
Wartości odżywcze w 100g:

Wartość energetyczna (kJ/kcal): 195/46
Węglowodany (g): 4,8
 - w tym cukry (g):  
Tłuszcz (g): 1,5
 - w tym kwasy tłuszczowe nasycone (g):  
Białko (g): 3,4
Sól (g): 0 

Alergeny: mleko 
Warunki przechowywania: Przechowywać w temperaturze pokojowej. Po otwarciu w lodówce

Produkt naturalny: TAK
Produkt wegetariański: TAK
Produkt wegański: NIE
Bez glutenu w składnikach: TAK 
Bez laktozy: NIE

Bez cukru: TAK
Bez barwników: TAK
Bez konserwantów: TAK
Bez jaj: TAK
Bez orzechów: TAK
Bez drożdży: TAK

 

 

Przepis

Przepis na Bezglutenowe pancakes
Przepis na Bezglutenowe pancakes
Waniliowa Chmurka przedstawia:

/ przepis własny, dla 2- 3 osób/
Okrągłe placki powstałe z mąki, mleka i jajka smażone na patelni to danie popularne na całym świecie. W różnych krajach nosi różne nazwy. Bardzo popularne stało się określenie pancakes. Pancakes w wersji bezglutenowej to pancakes bezglutenowe.


Co to są pancakes?

 
Płaskie placki smażone na patelni mogą mieć różną formę i różne nazwy w zależności z jakiego kraju pochodzą. Każdy może je jeść z ulubionymi dodatkami. W Polsce mówi się na nie racuchy, placuszki czy naleśniki. Bardzo rozpowszechniła się jednak nazwa pochodząca z Ameryki. Zamiast nazwy amerykańskie naleśniki, takie placki nazywane są powszechnie pancakes. Polskie naleśniki to takie pancakes bez proszku do pieczenia i dlatego są bardziej płaskie i mniej puszyste niż amerykańskie naleśniki.


Składniki na pancakes

Pancakes przepis podstawowy zawiera zawsze główne składniki suche jak: mąka i proszek do pieczenia oraz mokre jak mleko i jajka. Pozostałe składniki to przyprawy, głównie sól oraz cukier. W zależności od użytej mąki wyróżnia się pancakes z glutenem i pancakes bezglutenowe. Według indywidualnych preferencji można podawać pancakes z ulubionymi dodatkami. Często polewa się je syropem klonowym, podaje z dżemem czy konfiturami. Równie popularne, jak te ze słodkimi dodatkami, są wersje wytrawne.


Jak powstają pancakes?

Pancakes przepis podstawowy przewiduje, że wszystkie składniki są mieszane razem , aż do uzyskania jednolitej konsystencji. Następnie ciasto jest smażone na patelni z obu stron. Apetycznie wyglądające pancakes charakteryzują się złoto brązową skórką . Aby pancakes bezglutenowe były puszyste, polecenie w przepisie - "dodaj suche składniki", powinno przewidywać dodatek proszku do pieczenia.


Pancakes bezglutenowe

Pancakes bezglutenowe to doskonałe danie na śniadanie czy jako deser dla osób na diecie bezglutenowej. Pancakes bezglutenowe można podawać z ulubionymi dodatkami w wersji słodkiej lub wytrawnej. Pancakes w wersji bezglutenowej może powstać na bazie mieszanki różnych mąk nie zawierających glutenu.


Pancakes bezglutenowe w mediach

Serialowe pancakes Przepis na życie upowszechniło jako danie, którego przyrządzanie wywołuje dobre emocje czy wręcz ma ważne znaczenie dla przebiegu fabuły filmu. Na instagramie czy różnych blogach przepis na pancakes bezglutenowe cieszy się również dużą popularnością. Waniliowa chmurka przedstawia swój własny przepis na bezglutenowe pancakes.
 

 
Waniliowa Chmurka przedstawia:

 

/ przepis własny, dla 2- 3 osób/

1 szklanka mąki bezglutenowej
1 szklanka mleka
2 jajka
2 łyżki cukru
2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia
50 g masła
1- 2 łyżki oleju
 
Masło rozpuść w garnuszku. Jajka zmiksuj z cukrem i proszkiem do pieczenia bez fosforanów, dodaj (cały czas miksując) masło, przesianą mąkę i mleko. Odstaw ciasto na 10 minut. Na patelni rozgrzej olej. Smaż placuszki partiami z obu stron na złoty kolor, nakładając je łyżką stołową. Usmażone pancakes bezglutenowe ułóż na talerzu w formie wieżyczki i polej syropem z agawy.