WEGETARIAŃSKI BIO

Pomidory ekologiczne Rebellion 500g - BIO (I)

 • Dodaj recenzję
 • Kod: 283109???????
  Producent: WARZYWA I OWOCE
 • Pomidory Rebeliion czarne_ Owoce duże, lekko spłaszczone, karbowane, twarde. Skórka cienka, w charakterystycznym brunatnym kolorze. Ze względu na swą ciemną barwę pomidory te zawierają dużą ilość przeciwutleniaczy. Miąższ zwarty, soczysty, delikatny, o lekko słodkawym smaku.

   

  Dystrybutor: Eko Wital

  Kraj pochodzenia: Hiszpania

  CERTYFIKAT BIO: TAK; EKOGWARANCJA PTRE PL-EKO-01-5664

  BEZGLUTENOWY: TAK

  BEZLAKTOZOWY: TAK

  WEGETARIAŃSKI: TAK

   

  UWAGA! Produkt zmiennowagowy. Ostateczna cena zależna jest od rzeczywistej wagi produktu i kalkulowana jest na etapie wystawiania paragonu.>> Masa netto: minimalna 500g lub wielokrotność 500g (np. 1kg = 2szt.)

  Przy uprawie ekologicznych warzyw nie stosuje się sztucznych nawozów, oprysków ani pestycydów. Ekologiczne warzywa rosną bez przyspieszaczy czy ulepszaczy, które sprawiają, że rośliny mogą wzrastać w szybkim tempie. Warzywa bio, które oferujemy, to wyselekcjonowane, naturalnie powstałe rośliny, które zostały otoczone opieką na każdym etapie swojego wzrostu.

  W gospodarstwach ekologicznych:
  - zamiast sztucznych nawozów i chemicznych środków ochrony roślin stosuje się naturalne metody
  - zwierzęta hodowane są w dobrych warunkach – jedzą tylko naturalne pożywienie i dużo przebywają na świeżym powietrzu. Bardzo często do hodowli używa się starych ras zwierząt
  - nie degraduje się gleby tylko utrzymuje się ją w dobrym stanie
  - nie uprawia się genetycznie modyfikowanych roślin
  - zachowane są zadrzewienia śródpolne, oczka wodne, miedze
  - uprawa ziemi, pielęgnacja roślin i zwierząt wymaga większego nakładu pracy dzięki czemu w gospodarstwie znajduje zatrudnienie więcej osób

  Przepis

  Potrawa jednopatelniowa z kaszy i soczewicy
  Potrawa jednopatelniowa z kaszy i soczewicy

  SKŁADNIKI:

   

  PRZYGOTOWANIE:

  Na suchej patelni lekko prażymy pokrojoną w półplasterki cebulę, dodajemy pokrojoną w taką samą formę marchew, mieszamy kilka minut. Wsypujemy kaszę gryczaną, dodajemy trochę wody (wodę uzupełniamy przez cały czas przyrządzania potrawy). Następnie dodajemy pokrojone na kawałki (niezbyt małe): cukinię i bakłażan, mieszamy, podduszamy. Potrawa powinna być mieszana w zasadzie przez cały czas jej przyrządzania. Dodajemy opłukaną zieloną soczewicę, pamiętamy o uzupełnianiu wody. Solimy pod koniec (gdy soczewica będzie miękka), dodajemy pokrojony pomidor, polewamy oliwą, posypujemy serem. Ta potrawa jest pyszna bez dodatkowych przypraw! O smaku decydują warzywa, doskonałej jakości oliwa i ser.