ORGANIC Ryż basmati pełnoziarnisty (500g) - BIO

  • szt.
  • 16,99 zł 8,99 zł
  • cena produktu z VAT

Dodaj do mojej listy
BIO dla KAŻDEGO - taniej!
Produkt BIO

Uwaga!: najlepiej spożyć przed 31.03.2021

Ryż basmati pełnoziarnisty BIO

Botanicznie ryż należy do traw i znanych jest tysiące odmian różniących się barwą, kształtem i wielkością ziaren. Ryż basmati rośnie na obrzeżach Himalajów w Indiach i wyróżnia się od innych rodzajów ryżu charakterystycznym delikatnym aromatem i zapachem - "uszlachetni" każdą potrawę. BIO - to znaczy, że pochodzi z upraw ekologicznych - czyli bez stosowania nawozów sztucznych, chemicznych środków ochrony roślin i modyfikacji genetycznych.

Sposób przygotowania: wsypać opłukany ryż do zimnej wody (proporcja 2 części wody na 1 część ryżu), zagotować, posolić, przykryć, zmniejszyć płomień i gotować (najlepiej na płytce) ok.1h bez podnoszenia pokrywki. Po ugotowaniu - wymieszać.

Wybierając Organic Farma Zdrowia sięgasz po starannie wyselekcjonowane produkty z certyfikowanych upraw ekologicznych, w których zachowano to co najlepsze.
Natura i nic więcej!

 

Masa netto: 500g
Pochodzenie: Pakistan
Skład: ekologiczny 
ryż basmati brązowy pełnozirnisty 100%

Produkt może zawierać alergeny: gluten, orzeszki ziemne i inne orzechy, sezam, soję oraz mleko (łącznie z laktozą) ze względu na konfekcjonowanie w zakładzie, w którym paczkowane są surowce zawierające ww. alergeny.

Wartość odżywcza w 100g produktu:

Wartość energetyczna: 351 kcal (1490 kJ)

Białko: 7,8g

Węglowodany: 74g

w tym cukry: 1,4g

Tłuszcz: 0,6g

w tym kwasy tłuszczowe nasycone: 0,6g 

Sól: 0,03g

Certyfikacja: PL-EKO-01 EKOGWARANCJA PTRE Sp. z o.o.

Sposób przechowywania: Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.