Biała kiełbasa, ale z czego? Świąteczne zakupy z gwarancją jakości!

 

 

Biała kiełbasa

Przed  Świętami biała kiełbasa cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Także masarzy, którzy bardzo często robią ją w wydaniu „NAWINIE”, czytaj - to co się nawinie i jest pod ręką, wypełnia kiełbaso- podobny wyrób. W Wielkopolsce uważanej za królestwo białej kiełbasy takich przekrętów się nie toleruje, biała kiełbasa musi mieć swoją jakość i je się ten specjał przez cały rok, a nie tylko podczas Wielkanocy.

 

Tradycyjne Jadło

Jerzy Skonieczny, masarz nad masarze, kierujący firmą Tradycyjne Jadło, mówi, że kilkusetletnia tradycja robienia białej kiełbasy nakazuje brać  najlepsze mięso wieprzowe z łopatki lub z szynki. 

 

Biała kiełbasa cienka czy gruba?      

Do sieci delikatesów Organic Farma Zdrowia od lat dostarcza swoje sztandarowe białe kiełbasy: Kiełbasa biała Tradycyjna i Kiełbasa biała Wiankową – w dwóch odmianach. Jedna to kiełbasa biała cienka delikatesowa, druga kiełbasa biała klasycznej grubości. Ale każda z nich zawiera 96 % najlepszej szynki oraz świeży czosnek, i nie używa się majeranku.

 

Najlepsza w Polsce biała kiełbasa świąteczna

Do kiełbasy białej Tradycyjnej producent używa 96 %, ale łopatki wieprzowej i 4 % przypraw.  Są to stare receptury wielkopolskiej wsi i dworu, a ich przestrzegania pilnuje Wielkopolski Cech Rzeźników  Wędliniarzy i Kucharzy, który dokładnie bada jakość produkcji swoich podopiecznych. Wyroby Tradycyjnego Jadła mają więc certyfikaty i liczne dyplomy oraz nagrody za utrzymania jakości, w tym tytuł z 2011 r. „Najlepszej w Polsce białej kiełbasy świątecznej białej parzonej”  nadany przez Polską Federację Branży Mięsnej, Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą w Poznaniu i Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy.

Wielkopolscy masarze nie stosują substancji wiążących wodę i nie pompują jej do flaka, nie dodają skórek  i MOM (mięsa oddzielonego mechanicznie), słowem poznańska jakość w każdym calu, także każdym calu białej kiełbasy.