W kierunku zielonego świata

W kierunku zielonego świata

2

Pasty do zębów Urtekram to 100% składników naturalnego pochodzenia. Zawierają małe drobinki, które są kredą powstałą miliony lat temu. Kreda nadaje charakterystyczny białawy kolor pastom i ma właściwości lekko ścierające. Ekstrakt z aloesu, mirry i kory magnolii pomaga chronić dziąsła i dbać o zdrowie jamy ustnej. Koper włoski i lukrecja w paście dla dzieci kuszą i sprawiają, że mycie zębów jest dziecinnie proste.

Kiedy firma została założona, jakie były jej początki?

Firma Urtekram została założona w Kopenhadze w 1972 roku. Wizjonerzy rozpoczęli tę fascynującą przygodę od małego sklepu ze zdrową żywnością w sercu Kopenhagi. Tutaj sprzedawali produkty, które pasowały do naturalnego, prostego stylu życia. Z tej wykonywanej z pasją pracy powstała firma Urtekram. W latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku stopniowo rosła popularność marki, rozprzestrzeniając się poza wąskie grono wczesnych entuzjastów. W 2017 r. została uznana za najbardziej zrównoważoną markę w Danii w rankingu Sustainable Brand Index. Obecnie nasze produkty są dostępne w sklepach w całej Europie i w wielu innych częściach świata.

Jaka jest idea istnienia firmy? Czy produkcja ekologiczna była oczywistym wyborem od samego początku?

Nasza firma znajduje się w malowniczym Mariager na Jutlandii w Danii. Tutaj produkujemy naturalne i certyfikowane ekologicznie produkty kosmetyczne spełniające najwyższe jakościowe wymagania. Dlatego ekologia jest najwyższą wartością od samego początku istnienia firmy, a duch pionierów nadal przenika wszystko, co robimy. Zawsze toczyliśmy bitwę o bardziej zrównoważony świat i produkty, które spełniają nasze wartości i nadal będziemy to robić. Chociaż jesteśmy teraz znacznie więksi niż w 1972 roku, kiedy to wszystko się zaczęło, innowacyjność, zaangażowanie i pasja pozostają takie same.

Do jakich klientów przeznaczone są produkty?

Nasze produkty dedykowane są wszystkim, ale szczególnie konsumentom wyznającym te same wartości co Urtekram. Wybierając nasze produkty, klienci dążą nie tylko do prowadzenia zdrowszego stylu życia, ale także do bardziej zielonego świata. Są to głównie osoby interesujące się zdrowiem, dbający o zachowanie odpowiedniej formy, wybierające produkty ekologiczne, ponieważ są wolne od chemii, która nie jest dobra dla nich samych, ich bliskich i środowiska.

Proszę opowiedzieć o opakowaniu produktów, czy nadają się do recyklingu? Co oznacza dla Urtekram termin ekologiczna firma?

Wszystkie nasze opakowania są oparte na roślinach, wytwarzane z odpadów trzciny cukrowej bez wpływu na produkcję żywności. Produkcja trzciny cukrowej pomaga zmniejszyć ilość CO2, który szkodzi środowisku. Każda tona trzciny cukrowej pochłania dwie tony CO2 ze środowiska. Nazywamy to odwrotnym efektem cieplarnianym. Oznacza to mniejsze zużycie konwencjonalnego plastiku i większą troskę o środowisko i Ciebie. Dla Urtekram „firma ekologiczna” oznacza pracę z naturą, a nie przeciwko niej. To sposób, w jaki z nią żyjemy, to wykorzystanie jej dynamicznych składników w kosmetykach, takich jak aloes, masło shea, olejek migdałowy, olejek jojoba, olej kokosowy itp. Wszyscy znamy zdanie „jesteś tym, co jesz”, jednak nie możemy lekceważyć tego, co stosujemy na naszą skórę, ponieważ organizm faktycznie wchłania 60% tego, co na niego nakładamy. Istnieje wiele różnych rodzajów certyfikatów jeśli chodzi o kosmetyki, jednak wszystkie certyfikaty organiczne podlegają obecnie wspólnemu standardowi w UE, znanemu jako Ecocert COSMOS Organic.